Netflix: popularne seriale dla nastolatków. Nie tylko Stranger Things jest na topie! Oto 6 obowiązkowych pozycji

Seriale dla nastolatków na Netflxie cieszą się dużą popularnością. Opowiadające o problemach dojrzewania, odkrywaniu świata czy pierwszych miłościach- z miejsca skradły serca młodych ludzi. Zobacz, popularne propozycje na platformie Netflix, które warto obejrzeć!

Netflix 2020- seriale dla nastolatków

Odpoczynek w domu to idealny moment na zapoznanie się z ofertą platformy Netflix. Co to jest Netflix? To internetowa wypożyczalnia, która oferuje nam dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Jest znana na całym świecie! Na Netfliksie znajdziecie także polskie filmy i seriale, lecz przede wszystkim światowe hity branży filmowej. Dziś przedstawimy wam topowe seriale dla nastolatków 2020 roku!

Najlepsze seriale dla nastolatków- Stranger Things

Jedna z najmocniejszych pozycji, jeżeli chodzi o dobre seriale dla nastolatków Netflix. Wciągająca opowieść o mieszkańcach Hawkins. Po zaginięciu małego chłopca odkrywają oni, że w mieście przeprowadzane są sekretne eksperymenty. W rozwiązaniu tej zagadki pomaga im tajemnicza dziewczynka, która ma nadprzyrodzone zdolności. Poza wciągającą i budzącą lekki dreszcz historią warto zwrócić uwagę na ciekawy klimat tego serialu dla nastolatków. Czerpie on inspirację z lat 80., dzięki czemu możemy liczyć na ciekawe stylizacje i niesamowitą scenografię. Można poczuć, że cofa się w czasie! W serialu poruszany jest również motyw przyjaźni i miłości, dlatego też zdecydowanie jest to serial dla nastolatków, który każdy powinien zobaczyć! Stranger Things ma 3 sezony, a my z niecierpliwością czekamy na 4.

 

Zobacz - T-shirty z motywem z twojego ulubionego serialu lub filmu! TOP propozycje dla kinomaniaków

Seriale dla nastolatków Netflix 2020- Ania, nie Anna

Ten serial to piękna historia, którą trzeba zobaczyć. Jest ona inspirowana licznymi powieściami Lucy Maud Montgomery z serii Ania z Zielonego Wzgórza. O czym opowiada ten dobry serial dla nastolatków? Przedstawia przygody sieroty Ani, która przez pomyłkę trafia na Zielone Wzgórze pod opiekę rodzeństwa Maryli i Mateusza, którzy chcieli zaadoptować chłopca do pomocy przy gospodarstwie. Czy Ania podbije serca Cuthbertów? Zobaczcie sami! W serialu poruszanych jest wiele pouczających aspektów. Ania jako sierota nie miała prostego życia, dlatego serial pokazuje nie tylko szczęśliwe, ale także smutne etapy dojrzewania, próby odkrycia własnego ja i odnalezienia swojego miejsca na ziemi. To także świetna propozycja dla dorosłych widzów, mimo, że jest to serial dla nastolatków. Ta historia może być także chwilą nostalgii i powrotem do dziecięcej beztroski. Koniecznie zobaczcie 3 sezony! Czy będzie 4 sezon Ania, nie Anna? Mimo popularności nie będzie kontynuacji serialu. Serial ma 27 odcinków.

 

Polecane seriale dla nastolatków Netflix- Riverdale

Amerykańskie seriale dla nastolatków od lat cieszą się niezmienną popularnością. Tak też stało się w przypadku Riverdale. Z miejsca stał się najpopularniejszym serialem dla nastolatków na świecie. Fani pokochali Riverdale za ilość wielu tajemnic i zagadek, które układają się w całość dopiero pod koniec sezonu, co sprawia, że trzyma on widza w napięciu przez wszystkie odcinki. Dla niewtajemniczonych..historia opowiada o grupie przyjaciół z miasteczka Riverdale. Rozwiązują oni niewyjaśnione zbrodnie i intrygi mieszkańców miasta, przeżywają pierwsze miłości, a także rodzinne dramaty. Przygotujcie się na wiele nagłych zwrotów akcji i własnych błędnych prób odkrycia zidentyfikowania morderców. To świetna pozycja w serialach dla nastolatków na Netfliksie. Szykujcie popcorn i notatniki!

 

Zobacz - wygodne dresy damskie. Idealna stylizacja na wieczór filmowy!

Dobre seriale dla nastolatków- Atypowy

Ten serial dla nastolatków oprócz ciekawej historii dostarcza także dużo wiedzy na temat spektrum autystycznego. Historia opowiada o wchodzeniu w dorosłość autystycznego Sama, który próbuje odciąć pępowinę od nadopiekuńczej mamy. Chłopak mimo przeciwności losu stara się być coraz bardziej samodzielny i próbuje żyć jak jego koledzy. Jego postanowienie stworzy wiele śmiesznych i wzruszających historii, które rozbawią cię do łez. Pierwsza dziewczyna, imprezy i czas studiów! Pozycja, którą warto zobaczyć, a także wyciągnąć wiele wniosków dotyczących funkcjonowania osoby autystycznej. Jeżeli nie widziałaś/eś jeszcze tego serialu dla nastolatków, koniecznie nadrób zaległości!

 

Popularne seriale dla nastolatków 2020 Netflix- Elite 

Elite to popularny serial dla nastolatków, który całkiem niedawno doczekał się nowego sezonu. Akcja rozgrywa się w Las Encianas, czyli najbardziej elitarnej szkole w Hiszpanii. Uczęszczają do niej dzieci z wyższych sfer. Pewnego dnia trafia do niej trójka ubogich uczniów, których szkoła ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Takie rozwiązanie nie spodobało się innym uczniom w Las Encianas. Rosnące konflikty sprawiają, że dochodzi do morderstwa. Kto jest oskarżony, a kto naprawdę zabił? Przekonajcie się sami!

 

Zobacz - wygodne komplety dresowe, które sprawdzą się na odpoczynek w weekend!

Najpopularniejsze seriale dla nastolatków Netflix- trzynaście powodów

O tym serialu dla nastolatków było głośno w 2018 i 2019 roku! Trzynaście powodów to kultowy serial przedstawiający tragedię nastoletniej uczennicy Hannah Baker. Dziewczyna popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje trzynaście nagrań magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia. Ten amerykański serial dla nastolatków powstał na podstawie powieści Jaya Ashera z 2007 roku. Budził on jednak także wiele kontrowersji z powodu poruszanej tematyki. Pomimo uznania krytyków i wielkiego sukcesu, był krytykowany za sposób przedstawienia samobójstwa, jako poczucia bezcelowości w życiu. Jednak faktem jest, że zwraca on uwagę na problem, który dotyczy nastolatków i ludzi dorosłych, czyli depresji i uczy on, że sięgnięcie po pomoc rodziny i psychologa w trudnych chwilach jest bardzo ważnym działaniem! Trzynaście powodów to serial dla nastolatków, który warto zobaczyć. A wy co sądzicie o tej ekranizacji?

 
Więcej o: