Uroda 2020: Korektor pod oczy, który działa cuda. Bogaty skład i skuteczny efekt w dobrej cenie

Korektor pod oczy to jeden z ulubionych kosmetyków kobiet. Zakrywa oznaki zmęczenia, starzenia się lub niedoskonałości. Dzięki niemu twoja skóra wygląda na wypoczętą i gładszą! Ten niezbędny produkt przykryje, co trzeba, a do tego nie jest drogi. Zobacz nasze propozycje!

Korektor pod oczy - po co stosować?

Skóra pod oczami często nie jest doskonała i w dodatku to tam widać najbardziej oznaki zmęczenia. Nieprzespana noc lub długi i ciężki dzień w pracy może skutkować pojawieniem się cieni pod oczami. Czasem jednak może to nie zależeć nawet od naszego stylu życiu, ale jest to uwarunkowane genetycznie. Pod oczami mogą pojawiać się też przebarwienia i zaczerwienienia, które wcale nie dodają uroku. Niektóre osoby mają również problem z widocznymi naczynkami. Właśnie w takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po korektor pod oczy. Ten kosmetyk ma za zadanie skorygować problemy estetyczne pod oczami i sprawić, że wyglądamy promiennie i świeżo. W ofertach marek kosmetycznych można znaleźć różne rodzaje korektorów, w różnych kolorach i o różnej konsystencji. Wyróżnia się korektory pod oczy kryjące i korygujące, ale zazwyczaj produkty pełnią obydwie funkcje. Jeżeli nie wiedziałaś o tym wcześniej, koniecznie wypróbuj korektor pod oczy i ciesz się pięknym efektem!

korektor pod oczykorektor pod oczy IMAXTREE.COM

Korektor pod oczy - czemu potrzebny jest specjalny kosmetyk pod oczy?

W okolicach oczu skóra jest wyjątkowo cienka i podatna na pojawianie się dość wcześnie oznak starzenia się. Często może mieć też lekko inny odcień niż pozostałej części twarzy. Właśnie ze względu na ten wyjątkowy charakter potrzebne są kosmetyki przeznaczone specjalnie do skóry w tych okolicach. Z tego powodu do kuracji przeciwzmarszczkowej również używa się specjalnych kremów pod oczy, a nie takich jak do całej twarzy. Korektor pod oczy nie może być zastąpiony zwykłym podkładem, nie tylko dlatego, że może to być nieskuteczne, ale również ze względu na specjalne składniki. W dobrych jakościowo tego typu kosmetykach dba się zarówno o to, aby korektor pod oczy dobrze krył niedoskonałości, ale również pielęgnował i chronił - w wielu produktach są nawilżające olejki, witaminy, a nawet antyoksydanty (które działają przeciwzmarszczkowo). Te ostatnie będą szczególnie najlepsze dla osób ze skórą dojrzałą.

korektor pod oczykorektor pod oczy shutterstock

Rodzaje korektorów pod oczy

W drogeriach znaleźć można bardzo duży wybór korektorów pod oczy. Producenci dostosowali je do różnych potrzeb i rodzajów niedoskonałości, które można za pomocą nich zatuszować. Korektory pod oczy mają w dodatku różne formy. W drogeriach znajdziesz:

  • korektory do oczu w sztyfcie
  • płynne korektory do oczu w tubce
  • korektory do oczu prasowane w paletkach - często mają kilka kolorów i wyglądają niczym cienie do oczu
  • korektory do oczu prasowane - przypominają puder
  • korektory pod oczy w aplikatorze przypominającym błyszczyk

W dodatku wyróżnia się korektory kryjące i korygujące, ale także korektor pod oczy rozświetlający. Ten ostatni ma głównie nadawać promienność spojrzeniu i nie zakryje niedoskonałości.

korektor niedoskonałościkorektor niedoskonałości shutterstock

Jak rodzaj korektora pod oczy wybrać?

Jak widać wybór jest całkiem spory i dokonując go warto zastanowić się do czego taki korektor pod oczy ma nam służyć. Jeśli borykamy się z wieloma problemami to można zdecydować się na taki, który ma kilka kolorów w jednym opakowaniu odpowiadających za krycie różnego rodzaju niedoskonałości. Wyróżniamy wśród nich m.in. kolory zielony, fioletowy, beżowy, różowy. Możliwości jest dużo więcej, ale te są najbardziej popularne. Co kryją dane kolory?

  • zielony - najbardziej powszechny i znany, neutralizuje zaczerwienienia, jest dobry do krycia krostek
  • beżowy - kryje subtelne niedoskonałości
  • różowy - najlepszy do krycia cieni pod oczami
  • fioletowy - kryje żółte przebarwienia, a także zasinione okolice oczu

Ponadto korektory kryjące, o płynnej konsystencji, często mają odcienie przypominające podkłady, dlatego wybierając ten dla siebie najlepiej zdecydować się na jaśniejszą barwę o jeden odcień od naszego podkładu.

korektor pod oczykorektor pod oczy shutterstock

Jak aplikować korektor pod oczy?

Cienka skóra pod oczami nie tylko wymaga specjalnych składników, ale również delikatnych metod aplikacji. Korektor pod oczy powinien być nakładany bardzo podobnie jak krem pod oczy. Ważne jest, aby go nie rozsmarowywać i przy tym nie rozciągać skóry. Korektor należy nakładać punktowo, najlepiej za pomocą jednego palca albo gąbeczki. Niektórzy używają też specjalnego pędzelka. Ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny - zarówno dłoń jak i specjalny aplikator powinny być czyste, aby nie przenieść żadnych bakterii. Następnie korektor się wklepuje. Dodatkowo ważne jest, aby pamiętać, że korektora nie nakłada się tylko na część, którą chcemy zakryć, ale również na skórę pod tym obszarem. Najlepiej rozprowadzić kosmetyk na obszar trójkąta, gdzie jego podstawa jest oczywiście pod oczami, a szczyt kończy się w połowie wysokości nosa lub nawet jeszcze niżej.  Wiele osób zastanawia się również: czy nakłada się korektor pod oczy na podkład czy pod? To zależy od razu kosmetyku. Korektory kolorowe, czyli np. zielony, fioletowy, trzeba nałożyć pod podkład, bezpośrednio na krem. Jednak pozostałe korektory aplikuje się na podkład, i pod ewentualny puder

Dobre korektory pod oczy

Tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, zarówno kolorowych, jak i pielęgnacyjnych, niektóre z nich są bardziej skuteczne, a inne mniej. W dodatku może być duża różnica w ich jakości, czyli w dobranych składnikach. Dobry korektor pod oczy to np. ten od marki Sante - 3w1 correcting concealer cream, który przypomina paletkę cieni do powiek i zawiera aż 3 kolory: zielony, beżowy i różowy. To bardzo dobry korektor pod oczy na cienie pod oczami. Przyda się również kobietom z zaczerwieniami. Jego cena nie jest wysoka - kosztuje niewiele ponad 20 zł. Ma bardzo przyjemną, miękką konsystencję, dzięki zawartym w nim olejkach. Trochę droższy (ponad 40 zł), ale również godny polecenia jest korektor pod oczy z witaminami marki Pixie Cosmetics. Ma formę prasowaną i przypomina puder. Ma świetny, bogaty skład, który nie tylko zapewnia skorygowanie niedoskonałości, ale również nawilża i działa przeciwstarzeniowo. Jest to równocześnie także rozświetlacz pod oczy. 

nakładanie korektoranakładanie korektora shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA