Jak dbać o suche włosy? Poznaj sprawdzone sposoby na poprawienie ich kondycji

Suche włosy to problem wielu kobiet, ale na szczęście istnieją sposoby na jego rozwiązanie. Jak dbać o suche włosy? Piszemy o sprawdzonych radach, a także podajemy przykładowe kosmetyki, które mogą pomóc!

Włosy to często ozdoba kobiety. Każda z nas chce, aby były lśniące, nie plątały się i ładnie układały. Suche włosy niestety nie wyglądają dobrze, a to dość częsty problem kobiet. Są łamliwe i szorstkie, a także często się plączą tworząc kołtuny. Można jednak je wzmocnić i poprawić ich wygląd za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych i specjalnych kosmetyków. Jak dbać o suche włosy?

Szampon na suche włosy

Nie jest tajemnicą, że podstawą pielęgnacji włosów jest szampon. Jeśli borykamy się z suchymi włosami to powinnyśmy wybrać specjalny szampon właśnie do tego typu włosów. Najlepiej postawić tutaj oczywiście na kosmetyki z naturalnymi składnikami. W szamponach do suchych włosów najważniejsze są wyciągi roślinne (np. wyciąg z owsa, nasion kozieradki), panthenol, witaminy m.in. C i E oraz naturalne olejki, które odżywiają oraz keratyna. Jak myć suche włosy? Najlepiej w letniej wodzie (nie w gorącej) i jeśli jest to możliwe -  lepiej unikać suszenia ich suszarką. 

Odżywka na suche włosy

Innym podstawowym kosmetykiem jest odżywka do suchych włosów. Najczęściej stosuje się ją już po umyciu włosów, ale dla suchych pasm najlepsza jest metoda OMO. Tak jak wskazuje na to kolejność liter w tym skrócie - najpierw należy na włosy nałożyć odżywkę, później spłukać (np. po 5 minutach) i umyć szamponem, a następnie po kolejnym spłukaniu wodą, znów nałożyć odżywkę i spłukać. 

Suche włosy kosmetyki

Pielęgnacja suchych włosówPielęgnacja suchych włosów fot. shutterstock

W drogeriach i aptekach znajdziemy również inne kosmetyki uzupełniające pielęgnację suchych włosów. Oczywiście nie można przesadzić z ich ilością, bo w ten sposób można sobie zaszkodzić. Kosmetykami, na które warto zwrócić uwagę są maski na włosy. Można je nakładać raz na dwa tygodnie i trzymać przez 30 minut pod folią i nałożonym na nie ręcznikiem. Pomocne mogą być różne peelingi do skóry głowy oraz olejki, które znaleźć można w ofercie niektórych marek. Na rynku można znaleźć również sera na włosy. Takie serum również odżywia i regeneruje - nakłada się je na noc i nie spłukuje.