Silk Stories by Zuza Gadomska - polska marka, którą warto znać

Jest ilustratorką i graficzką z Trójmiasta, która "pożeniła" rysunek z modą. Zuza Gadomska projektuje printy i pokrywa nimi jedwabne apaszki. Silk Stories to opowieść o architekturze, znakach zodiaku i produkcji "Made in Poland".

Silk Stories by Zuza Gadomska - polska marka, którą warto znać 

Zawsze inspirowały ją dobrze zaprojektowane printy na materiałach. Sama też pracuje jako graficzka i ilustratorka, w swoich dziełach umieszczając głównie architekturę. Na ilustracjach Zuzy Gadomskiej znajdziemy budynki z Trójmiasta (tam mieszka), szczególnie z Gdyni. Z drugiej strony zachwycają ją dobrze skrojone ubrania, dlatego od dłuższego czasu marzyła, by połączyć obie pasje - do ilustracji i do mody. Zuza Gadomska chciała to zrobić za pośrednictwem czegoś bardziej finezyjnego niż T-shirt z nadrukiem. Wybór padł na jedwabne apaszki i tak powstała nowa polska marka - Silk Stories. 

Projekty powstały jakiś czas temu jako plakatowe ilustracje, następnie postanowiłam przełożyć je na język mody. Zależało mi na tym, aby była to ilustracja, która ma swoją narrację, a nie jest powtarzalnym wzorem ani klasycznym patternem

- tłumaczy Zuza Gadomska. Projekty zostały zainspirowane konstelacjami znaków zodiaku. W pierwszym dropie są do wyboru 3 apaszki - Aquarius, Aries oraz Pisces (czyli odpowiednio konstelacje Wodnika, Barana oraz Ryb). 

Jedwabne apaszki Silk Stories

Zuza Gadomska nieprzypadkowo wybrała jedwab. Jako nośnik jej idei jest trwały i elegancki. Produkcja apaszek odbywa się w Polsce, stąd decyzja o współpracy z Polskimi Zakładami Jedwabiu w Milanówku.

Dostałam od nich niesamowite wsparcie merytoryczne. Na pierwszy rzut oka produkcja apaszek może wydawać się prosta, jednak jeżeli chcemy zadbać o każdy szczegół, nie jest to takie łatwe.

- mówi Zuza Gadomska. Okazuje się, że trzeba zadbać o wiele elementów: materiał, splot, sposób wykończenia.

Silk Stories by Zuza GadomskaSilk Stories by Zuza Gadomska Fot. Daria Szczygieł

W przeciągu paru miesięcy stałam się specjalistką z zakresu produkcji, drukowania oraz dbania o naturalny jedwab

- mówi Zuza z uśmiechem. 

Silk Stories - kampania jesień/zima 2019 w otoczeniu pięknej architektury

Zuza Gadomska z wykształcenia jest architektem, dlatego zależało jej, aby sesja zdjęciowa odbyła się w otoczeniu pięknych wnętrz. Ostatecznie zdjęcia wykonano w Willi Wincent w Gdyni, a ich autorką jest przyjaciółka projektantki - Daria Szczygieł.

Znam Darię od lat i nie wyobrażałam sobie, żeby ktokolwiek inny realizował tę sesję. Dokładnie rozumiała, jaki efekt chcę uzyskać podczas sesji.

Przed obiektywem stanęła Ewa Godzińska, stylizacją zajęła się Zuza, a fotografce asystował Karol Nadolny.

Silk Stories by Zuza GadomskaSilk Stories by Zuza Gadomska Fot. Daria Szczygieł

Więcej o: