ZARA jesień-zima 2019: mamy pierwsze zdjęcia kampanii promującej nową kolekcję

Jaka będzie jesień według projektantów ZARA? Nie zabraknie w niej paryskiej elegancji oraz rockowego pazura w stylu brytyjskich Teddy Boys

ZARA jesień-zima 2019 WOMEN

Pierwsze zdjęcia zapowiadające najnowszą kampanię ZARA przenoszą nas w elegancki świat paryskiego szyku i dekadencji. Plisowaną suknię modelki ozdabiają stare ryciny znaków zodiaków, w talii przepasana jest masywnym pasem z łańcuchem, ten sam element pojawia się również w formie naszyjnika. Pod szyją fantazyjnie zapięta chusta z tym samym wzorem co sukienka. Na wierzch zarzucona krótka, czarna marynarka. W dodatkach najmodniejszy motyw sezonu -  torebka z tłoczonej, lakierowanej skóry w pięknym odcieniu brązu oraz eleganckie czółenka zapinane na pasek układający się w kształt litery T. 

Pewna siebie kobieta o silnym charakterze zamieszkuje opuszczony budynek, pamiętający paryski szyk. Każde drzwi kryją tajemnicę, każdy pokój  ujawnia najskrytsze sny i pragnienia. Sama w stworzonym przed siebie świecie poszukuje tej jednej rzeczy, która tak naprawdę się liczy - wewnętrznego ja

ZARA jesień-zima 2019/2020 MEN

ZARA Men kampania jesień-zima 2019/2020ZARA Men kampania jesień-zima 2019/2020 Steven Meisel

W kampanii męskiej ZARA wykorzystuje wizerunek charakterystyczny dla mody brytyjskiej z początku przełomu lat 40. oraz 50. Subkultura Teddy Boys pełnymi garściami czerpała ze stylu edwardiańskiego miksując go z amerykańską modą rockersów. Młodzi mężczyźni nosili wówczas długie, aksamitne płaszcze, wzorzyste kamizelki, dopasowane spodnie oraz koszule z pienistymi żabotami. Strój uzupełniały charakterystyczne buty na grubej podeszwie (tzw. Creepersy) oraz wysoko zaczesane włosy układające się z przodu w gustownie wywinięty loczek.

Autorem zdjęć jesienno - zimowej kampanii kolekcji dla kobiet jest współpracujący z ZARA od lat słynny fotograf Steven Meisel.  Męską kolekcję sfotografował natomiast Craig Mcdean. Nowa kolekcja już niedługo trafi do sprzedaży!