Trendy 2019. Wspólna kolekcja Melissa i Opening Ceremony

Trendy 2019 - co nowego pojawi się na modowym rynku? Marka Melissa słynie z produkcji butów wykonanych z unikatowego tworzywa będącego mieszanką kauczuku i plastiku. Od lat współpracuje z największymi sławami świata high fashion m.in. Karlem Lagerfeldem. Tym razem podjęła współpracę z Opening Ceremony.

Kolekcja Melissa i Opening Ceremony, czyli skrzyżowanie kultury i mody

Carol Lim i Humberto Leron stworzyli Opening Ceremony w 2002 r. łącząc swoje pasje do mody i podróży w jeden wspólny concept store. Ich kolekcje łączą odkrycia z wojaży ze znanymi i lubianymi elementami współczesnego stylu. Obecnie Opening Ceremony oferuje ubrania i dodatki dla kobiet i mężczyzn pod własną marką oraz prowadzi rozbudowaną platformę sprzedaży internetowej. 

Bardzo cieszymy się ze współpracy z Melissa w tym sezonie. Odkryliśmy tę markę w 2002 roku, gdy z Humberto byliśmy w Brazylii. Od tej pory jesteśmy jej fanami! Nasza pierwsza współpraca z Melissa doprowadziła do powstania kolekcji, która wyraża wspólne wartości naszych marek

-mówi Carol Lim, współzałożycielka Opening Ceremony.

Trendy 2019. Melissa x Opening Ceremony- połączenie idealne?

Współpraca Melissa i Opening Ceremony to spotkanie marek, które tworzą dla osób kreatywnych. Owocem ich kolaboracji są trzy zupełnie nowe wersje damskich modeli butów: klasycznych sandałów Hatch, utrzymanych w sportowym stylu klapek Flip i Ladii – klapek na blokowym obcasie.

Każdy model w kolekcji został wykonany z wegańskiego tworzywa, z którego słynie Melissa (i będzie doskonałą propozycją na lato). 

Nowa kolekcja Melissa we współpracy z Opening CeremonyNowa kolekcja Melissa we współpracy z Opening Ceremony Ignacio Torres

W tegorocznej odsłonie wyróżniają je krzykliwe, kontrastowe połączenia nasyconych barw i oryginalne faktury, a cała seria nawiązuje do stylu lat 90. Warto zauważyć, że kolekcję oparto na strukturze rybackiej sieci, która, w połączeniu z kobiecymi fasonami i letnią paletą barw, tworzy energiczny, wakacyjny efekt!

Energetyczne kolory z połączeniu z klapkami tworzą spójną całośćEnergetyczne kolory z połączeniu z klapkami tworzą spójną całość Ignacio Torres

Obuwie Melissa to nie tylko buty!

Wyjątkową estetykę marki kształtuje design butów wykonanych z PVC – materiału łatwego do dekonstrukcji i recyklingu, a dzięki ponownemu wykorzystaniu tworzywa, podczas produkcji butów Melissa wyeliminowane zostały wszelkie odpady produkcyjne, co czyni ten proces w 100% przyjazny środowisku.

DNA marki jest niewykorzystywanie tworzyw pochodzenia zwierzęcego, a proces ich tworzenia jest całkowicie cruelty-free

Ponadto Melissa nieustanne zapewnia możliwie najlepsze warunki pracy zatrudnionych rzemieślników i pracowników przy produkcji butów w Brazylii.

Obuwie można kupić online, albo w wybranych butikach od 12 lipcaObuwie można kupić online, albo w wybranych butikach od 12 lipca Ignacio Torres

Buty z kolekcji Melissa x Opening Ceremony są dostępne od 12 lipca w sklepie online marki oraz w wybranych butikach na całym świecie.

 
Więcej o: