Megan Rapinoe: kim jest ekscentryczna piłkarka?

Różowe włosy, cięty język i wygrana w Mistrzostwach Świata. Kim jest Megan Rapinoe? To piłkarka, która walczy nie tylko o swoje prawa. Walczy o prawa wszystkich.

Megan Rapinoe, czyli gwiazda piłkarskiej reprezentacji USA

Megan Rapinoe jest Amerykanką pochodzącą z wielodzietnej rodziny. Przygodę z piłką nożną rozpoczęła już w wieku dwunastu lat. Należała do juniorskiej drużyny, z którą wygrała ligę stanową. To zwycięstwo otworzyło jej drogę do mistrzostw Women's Premier Soccer League, które zakończyła ze srebrnym medalem. To był dopiero początek sukcesów młodej piłkarki. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet Rapinoe pokazała prawdziwą klasę. Strzeliła 6 goli, a drużyna, do której należy po raz drugi obroniła tytuł zdobyty w 2015 roku. Tym samym Amerykanki zapisały się na kartach historii piłki nożnej kobiet. Co więcej Megan otrzymała Złoty But za największą ilość zdobytych bramek oraz Złotą Piłkę. Ta dziewczyna sprawiła, że tegoroczny mundial był przełomowy i wyjątkowy pod wieloma względami.

Kobiety do boju!

Reprezentantki USA zapowiedziały, że na mistrzostwa nie jadą tylko po zwycięstwo. Chcą walczyć o równe prawa kobiet w sporcie. Rapinoe ostro skrytykowała postawę Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wobec piłkarek. Pomimo tego, że kobiecy futbol w Stanach jest nad futbolem mężczyzn, kobiety są dyskryminowane finansowo. Co więcej, finał Mistrzostw Świata Kobiet miał większą oglądalność niż finał mężczyzn z 2018 roku. Wygrana Amerykanek i działania Megan na pewno dodały innym kobietom grającym w piłkę ducha walki.

Megan Rapinoe kontra Donald Trump

Amerykanie przeprowadzili sondaż, aby sprawdzić kto zostałby wybrany na kolejnego prezydenta USA. Wynik okazał się zaskakujący. Piłkarka pokonałaby obecnego prezydenta Donalda Trumpa. Mimo, że Rapinoe nie planuje kariery politycznej, zabiera głos w sprawie działań Trumpa. Kobieta sprzeciwia się dyskryminacji na tle rasowym i wykluczeniu z życia społecznego osób innej orientacji seksualnej. Megan w wywiadzie dla magazynu Out wyznała, że jest lesbijką, dlatego też polityka obecnego prezydenta bezpośrednio jej dotyka.

Więcej o: