Vans x Frida Kahlo: wyjątkowa kolekcja butów w hołdzie meksykańskiej malarce

Vault by Vans x Frida Kahlo to starannie wybrane autoportrety malarki oraz dzieła inspirowane Meksykiem, które znalazły się na trzech najbardziej ikonicznych modelach butów tej marki

W niezwykłej kolekcji zainspirowanej twórczością oraz życiem Fridy Kahlo znalazły się zarówno najbardziej rozpoznawalne odwołania do dzieł malarki, jaki te mniej znane. Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo będzie dostępna od 29 czerwca 2019 w wybranych sklepach Vault by Vans.

Vans x Frida Kahlo: jakie modele butów znajdziemy w kolekcji

Vans x Frida KahloVans x Frida Kahlo Fot. Scottie Cameron

Na kolekcję składają się trzy kultowe modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy i ciemnozielonym czubkiem palców, OG Authentic LX z nadrukiem arbuza i haftowanymi detalami oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Kahlo z 1940 roku, „Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”. Każdy model posiada wulkanizowaną podeszwę i miękką wyściółkę z zapiętkiem ze skóry z efektem pęknięć.

Vans x Frida KahloVans x Frida Kahlo materiały prasowe

W kolekcji Vault by Vans marka oddaje cześć sztuce i angażuje się w inspirowanie nonkonformistów. Będąca pod silnym wpływem meksykańskiej kultury, Frida Kahlo wykorzystywała styl sztuki ludowej, aby badać kwestie tożsamości, postkolonializmu, płci, klasy i rasy w meksykańskim społeczeństwie. Jej niezwykle barwna i sugestywna sztuka do dziś zachwyca oraz wywołuje niezwykle silne emocje.

Vans x Frida KahloVans x Frida Kahlo Fot. Scottie Cameron

Więcej o: