Met Gala 2019: Sofia Sanchez wystąpiła w sukni z Mango

W połowie lat 90. Sharon Stone złamała reguły panujące od lat na czerwonym dywanie i na oscarowej gali wystąpiła w w czarnym golfie z GAP. Kreacje z sieciówek pojawiają się od tego czasu regularnie na ważnych modowych wydarzeniach. W ubiegłym roku na Met Gali prym wiódł H&M, w tym roku w sukni z Mango zaprezentowała się Sofia Sanchez.

Sofia Sanchez to pochodząca z Argentyny influencerka i blogerka, którą w sieci śledzi kilkaset tysięcy osób. W swoim rodzinnym kraju uważana jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet, a założona przez nią marka Chufy z roku na rok rośnie w siłę. Bardzo wysokie zasięgi zaowocowały prestiżowymi współpracami - Sofią jest m.in. oficjalną ambasadorką Mango. Jedna z najbardziej znanych sieciówek na świecie przygotowała dla Sanchez specjalną kreację na Met Galę - najważniejsze modowe wydarzenie roku, które miało miejsce się w poniedziałkowy wieczór.

Sofii Sanchez de Betak w sukni Mango na Met GalaSofii Sanchez de Betak w sukni Mango na Met Gala Dimitrios Kambouris / Getty Images for The Met Museum/

Warstwowa suknia z efektem ombre o długości midi przyciągała uwagę i świetnie komponowała się z nieco egzotyczną urodą Argentynki. Sofia Sanchez postawiła na pomarańczowy total look, którego uzupełnieniem były kopertówka i kolczyki w kształcie... mango. Do tego owocu nawiązuje zresztą cała kapsułowa kolekcja marki inspirowana motywem przewodnim tegorocznej Gali Met. Linia będzie dostępna od 3 czerwca we flagowym sklepie Mango w Nowym Jorku, znajdującym się na 561 Broadway oraz na oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz także: Met Gala 2019 - najlepsze stylizacje gwiazd [RANKING AVANTI24]

To nie pierwszy raz kiedy na Met Gali podziwiać możemy kreacje ze sklepów sieciówkowych. W ubiegłym roku na czerwonym dywanie brylowały gwiazdy w eleganckich sukniach H&M. Podobnie jak w przypadku Mango modele te były później dostępne w salonach szwedzkiego giganta. 

Więcej o: