Pokazy młodych projektantów podczas Mercure Fashion Night w Warszawie [RELACJA]

W środę 24 kwietnia odbyła się kolejna edycja Mercure Fashion Night. Tym razem wydarzenie organizowane przez sieć hoteli miało miejsce w Warszawie. Nowością jest współpraca Mercure z Międzynarodową Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru, dlatego na wybiegu pojawiły się projekty tegorocznych absolwentów uczelni.

Polscy projektanci podczas Mercure Fashion Night

Kwietniowa edycja Mercure Fashion Night, która zawitała do Warszawy, w całości poświęcona była młodym polskim projektantom. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć kolekcje dyplomowe pięciu tegorocznych absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. O najlepszych dyplomantach uczelni pisaliśmy już w marcu: Pokaz dyplomowy MSKPU 2019. Co proponuje nowe pokolenie polskich projektantów? To spośród nich wybrano bohaterów Mercure Fashion Night w Warszawie. Każdy z projektantów zaprezentował pięć sylwetek i opowiedział o swoich inspiracjach.

Mercure Fashion NightMercure Fashion Night Fot. AKPA

W kolekcji Magdaleny Hołowińskiej uwagę przyciągała kryza, czyli wysoki kołnierz kojarzony z ubiorem damskim i męskim w czasach elżbietańskich. Roberta Borowiec w kolekcji Emotional Tourist starała się rozprawić z tematem ludzkich słabości. Propozycje Sandry Kuźniak inspirowane były Kwitnącą Rzeźbą Jean’a- Michela Bihorela, a motywem przewodnim były surowe i nieoczywiste wykończenia materiałów (stąd tytuł "Perfectly Imperfect"). Do krainy snów, a może iluzji zaprosiła nas Wiktoria Szperkowska. Jej ubrania miały zbyt długie rękawy albo pozornie niepasujące nogawki. Ostatnie na wybiegu zobaczyliśmy projekty Dawida Dumy, który skupił się na postrzeganiu formy, starając się odnaleźć rozwiązania nawiązujące do mgły czy deszczu.

Paulina Sykut-Jeżyna na Mercure Fashion NightPaulina Sykut-Jeżyna na Mercure Fashion Night Fot. AKPA

Krótkie wywiady z projektantami przeprowadzała Dorota Gardias, a wśród publiczności była m.in. Paulina Sykut-Jeżyna i Oliwier Janiak.

Mercure Fashion Night - o wydarzeniu

Mercure Fashion Night to cykliczne wydarzenie organizowane przez sieć hoteli Mercure. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co działo się podczas poprzednich edycji, zajrzyj do naszych relacji z Poznania i z Wrocławia. Ostatnia, kwietniowa impreza była szczególna, ponieważ hotel Mercure Warszawa Centrum obchodził swoje 30. urodziny. Wydarzenie uświetnił koncert Michała Szpaka.

Michał Szpak na Mercure Fashion NightMichał Szpak na Mercure Fashion Night Fot. AKPA

Punk i moda. Kto wprowadził niepokorny ubiór na salony?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.