Limitowana kolekcja VANS inspirowana twórczością Davida Bowiego

Najnowszy projekt VANS to limitowana kolekcja butów i ubrań inspirowana twórczością Davida Bowie'go. Znana marka chce w ten sposób złożyć hołd jednemu z najbardziej charyzmatycznych twórców ostatnich 50 lat.

Kolekcja Vans x David Bowie składa się z pięciu części, a każda z nich nawiązuje do jakiegoś znaczącego momentu kariery tego wybitnego artysty. Twórcy zainspirowali się jego muzyką i oryginalnym wizerunkiem. Flagowy produkt to buty Vans Classic Era, które dedykowane są pierwszemu singlowi Bowie’ego, „Space Oddity” z 1969 roku. Niebiesko-zielony wzór to odwołanie do okładki płyty, z której pochodzi ta piosenka. Klasyczne Slip-On 47 V zostały zaprojektowany tak, aby cholewki posiadały rozmytą szachownicę przypominającą płaszcz Bowie’go z okładki albumu Hunky Dory. Trzeci model, Sk8-Hi Platform 2.0, składa hołd glam-rockowemu alter ego Bowie’go - Ziggy Stardust’owi. Buty zostały pokryte czerwoną lakierowaną skórą z czarnym wytłoczonym nazwiskiem Bowie. Nawiązanie do albumu Aladdin Sane można za to znaleźć na trampkach Old Skool. Na ich cholewce znalazł się charakterystyczny czerwono-niebieski piorun. Ten motyw w towarzystwie kultowej szachownicy pojawił się także na modelu Sk8-Hi. Nie mogło zabraknąć też trampek, które upamiętniałyby ostatni etap twórczości Davida Bowiego. Do albumu ? nawiązują Vans Classic Slip-On, które składają się z cholewki łączącej tkaninę i zamsz z winylową gwiazdą i czarnej podeszwy, również z motywem gwiazdy.

Buty z kolekcji Vans x David BowieButy z kolekcji Vans x David Bowie fot. Kristyna Archer

Kolekcja Vans x David BowieKolekcja Vans x David Bowie fot. Kristyna Archer

Zobacz także: Trzy najsłynniejsze wcielenia Davida Bowie, które wciąż inspirują świat mody>>

Kolekcja to nie tylko buty, każda linia zawiera także ubrania unisex dla osób w różnym wieku. Vans podkreśla, że kolekcja ma dla nich wymiar symboliczny:

Czerpiąc inspirację z największych dzieł Bowie’go i wielu barwnych postaci, w które się wcielał, kolekcja celebruje połączenie sił marki Vans z „człowiekiem, który spadł na ziemię” - dwóch jednostek, które od zawsze broniły odmienności i oryginalności, wywierając ogromny wpływ na całe pokolenia.
Więcej o: