Nike wprowadza nowy, rewolucyjny stanik sportowy

Odpowiednio dopasowany biustonosz sportowy wpływa na efektywność treningu. Dlatego specjalistyczne firmy prześcigają się w pomysłach na jeszcze bardziej funkcjonalne modele. Najnowsza propozycja Nike to stanik FE/NOM Flyknit, oparty na technologii, którą wcześniej wykorzystywano w produkcji butów biegowych.

Technologa Flyknit zadebiutowała w 2012 roku. Nike wykorzystał ją do stworzenia butów biegowych. System wyróżniał się procesem cyfrowego tkania materiału, dzięki któremu można było uzyskać niemal bezszwową cholewkę - lekką i idealnie dopasowaną. Od jakiegoś czasu technologia ta ma zastosowania także w innych modelach butów marki (np. przeznaczonych do gry w koszykówkę), a teraz udało się ją użyć podczas projektowania biustonosza sportowego

 Zadaniem biustonosza Nike FE/NOM Flyknit jest zapewnienie maksymalnego poziomu wsparcia i komfortu, który pozwoli kobietom czuć się i wyglądać niesamowicie, gdy robią wszystko to, na co tylko mają ochotę − wyjaśnia Nicole Rendone, dyrektor ds. Projektowania Biustonoszy i Innowacji Nike.

Nowy biustonosz sporty NikeNowy biustonosz sporty Nike mat. prasowe

Biustonosz stworzono z przyjemnej w dotyku mieszanki włókna nylonowego i elastycznego Spandex'u, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Zastosowano w nim dwa jednowarstwowe panele zostały zespojone tak, aby dawały wrażenie bezszwowej konstrukcji. Wykorzystanie technologii Flyknit umożliwiło projektantom połączenie zalet oddzielnych miseczek z elastycznym, kompresyjnym charakterem konstrukcji zapewniającym utrzymywanie biustu przy ciele nawet podczas dynamicznych ruchów.

Co ciekawe w tym roku biustonosz Nike FE/NOM Flyknit będą nosić zawodniczki kobiecych rozgrywek piłkarskich we Francji.

Więcej o: