Trendy 2019: szpilki z dziwnym obcasem to najmodniejsze buty sezonu

Są drewniane, powykręcane, przezroczyste albo przesadnie zdobione, jednym słowem - dziwne. Obcasy na wiosnę 2019 stają się bohaterami stylizacji przyciągając wzrok i sprawiając, że klasyczne sandałki albo czółenka już nigdy nie zostaną posądzone o nudę!

Trendy 2019 - najmodniejsze buty na wiosnę są na obcasie! 

Nie muszą być wysokie, ważne żeby były oryginalne! Najmodniejsze obcasy na wiosnę przyjmują rozmaite formy, ale łączy je jedno: brak nudy. W nowym sezonie to obuwie staje się bohaterem stylizacji. Ma przyciągać wzrok i pokazywać, że moda to zabawa. Oryginalne obcasy czasami wyglądają dziwacznie, ale co z tego? Projektanci zachęcają nas do tego, by zachować dystans, nie przejmując się kanonami. 

Czółenka z wygiętym obcasem - street style z ParyżaCzółenka z wygiętym obcasem - street style z Paryża Imaxtree

Bazą jest klasyka (czółenka, botki, sandały), ale kluczowy staje się detal. Zamiast klasycznej szpilki pojawia się kulka albo pionowy rząd drewnianych sześcianów. Obcasy są wygięte do tyłu, do przodu, wyglądają jakby zaraz miały się złamać albo jakby ktoś zupełnie pomylił projekt. Czasami pokrywa je futro, innym razem są przeźroczyste albo barwią się na jaskrawe kolory. Wszystkie opcje są dobre, o ile śmiało odkryjemy nogi, pokazując, że w sprawie szpilek jeszcze nie wszystko zostało powiedziane.   

Szpilki z oryginalnym obcasem - hit wybiegów i "street style"

Szpilki Jacquemus i Prada - kolekcje wiosna/lato 2019Szpilki Jacquemus i Prada - kolekcje wiosna/lato 2019 Kolaż Avanti24 / Imaxtree

Moda na dziwny obcas to zasługa nie jednego, a wielu projektantów. Trudno stwierdzić, kto był pierwszy. Z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych jest Jacquemus z wiązanymi sandałami z kolekcji wiosna-lato 2019, które ozdobił obręczą i literką "J" zamiast tradycyjnego obcasa. Z kolei Prada stawia na kolory fluo i futurystyczny styl, który przejawia się w dziwacznej formie plastikowej platformy. Włoska marka już jesienią 2018 odświeżyła kultowy model z 2012 roku z obcasem w kształcie płomieni. Nosi go m.in. Chiara Ferragni.

Prawdziwe bogactwo szpilek można było podziwiać nie tylko na wybiegach, ale przede wszystkim na ulicach stolic mody. W Paryżu wyjątkowo dobrze przyjęły się czółenka w klimacie retro i obcasy na bazie geometrycznych figur. Mediolan o dziwo okazał się bardziej powściągliwy, ale tu też udało nam się wychwycić oryginalne buty z ukośnie osadzonymi obcasami.

Sandały na obcasie - street style z ParyżaSandały na obcasie - street style z Paryża Imaxtree

Gdzie kupić modne buty na obcasie? 

Przejrzeliśmy ofertę polskich sklepów i popularnych sieciówek w poszukiwaniu najciekawszych butów na obcasie na sezon wiosna-lato 2019. Oto nasz wybór!

Drewniany obcas: Zara, Uterque, Schutz/Eobuwie

Na górze: Uterque 465 zł; Na dole od lewej: Schutz/Eobuwie 679 zł; Zara 259 złNa górze: Uterque 465 zł; Na dole od lewej: Schutz/Eobuwie 679 zł; Zara 259 zł Kolaż Avanti24 / Mat. prasowe

Bogato zdobiona szpilka: Baldowski, Alma En Pena

Jacquemus wiosna-lato 2019 / Sandały na górze: Alma En Pena 499 zł; Szpilki na dole: Baldowski 650 złJacquemus wiosna-lato 2019 / Sandały na górze: Alma En Pena 499 zł; Szpilki na dole: Baldowski 650 zł Imaxtre / Kolaż Avanti24 / Mat. prasowe

Niski obcas - kostka: L37, Zara, Paso a Paso

Od góry: Zara 299 zł, Paso a Paso 370 zł, L37 589 złOd góry: Zara 299 zł, Paso a Paso 370 zł, L37 589 zł Kolaż Avanti24 / Mat. prasowe

Więcej o: