Primark wypuszcza kolekcję jeansów uszytych ze 100 proc. zrównoważonej bawełny

Brytyjska marka Primark wprowadza na rynek swoją pierwszą w historii kolekcję jeansów damskich wyprodukowanych w 100 procentach z bawełny zrównoważonej. To kolejny krok w celu zapewnienia zrównoważonego zaopatrzenia w bawełnę wykorzystywaną w produktach marki.

Jeansy typu skinny dostępne będą w trzech wersjach kolorystyczych: indygo, czerni oraz jasnym błękicie. Wszystkie wyprodukowane zostały z bawełny pochodzącej z zainicjowanego w 2013 roku w Indiach programu Primark Sustainable Cotton. Program pomaga rolnikom uprawiać bawełnę przy użyciu bardziej naturalnych metod uprawy, zminimalizowaniu pestycydów chemicznych i zmniejszeniu zużycia wody, przy jednoczesnym zwiększeniu ich dochodów.

Primark stawia na modę zrównoważoną

Jeansy uszyte ze 100 proc. zrównoważonej bawełnyJeansy uszyte ze 100 proc. zrównoważonej bawełny Primark

Te dżinsy są ważnym krokiem, ponieważ naszym celem jest wprowadzenie zrównoważonej bawełny w całej naszej ofercie produktów. Dla nas cele programu są potrójne: pomoc w zmniejszeniu wpływu produkcji bawełny na środowisko, wyposażenie rolników w umiejętności, których potrzebują do poprawy warunków życia i zaoferowanie naszym klientom zrównoważonych produktów po bardzo korzystnych cenach

- wyjaśnia Katharine Stewart, dyrektor ds. etycznego handlu i zrównoważonego rozwoju w Primark

'Nasz program na rzecz zrównoważonej bawełny jest nie tylko korzystny dla naszej planety, ale również zmienia życie w Indiach i Pakistanie''Nasz program na rzecz zrównoważonej bawełny jest nie tylko korzystny dla naszej planety, ale również zmienia życie w Indiach i Pakistanie' Primark

Kolekcja jeansów uszytych ze zrównoważonej bawełny jest częścią projektu Primark Cares, w ramach którego powstało już kilka kolekcji. W zeszłym roku marka wypuściła linię topów i legginsów z przetworzonego poliestru zaprojektowanych przez Alice Liveing. W kolekcji znalazły się również biodegradowalne butelki na wodę oraz damskie piżamy które do tej pory sprzedały się w liczbie ponad 11 milionów. 

Program na rzecz zrównoważonej bawełny zainicjowano w ubiegłym roku także w Pakistanie. Obecnie obejmuje ponad 28 000 rolników w Indiach i Pakistanie. Do 2022 roku Primark liczy na to, że będzie współpracował z  ponad 30.000 rolnikami, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie zrównoważonych metod uprawy bawełny.

Więcej o: