Dzień Kobiet inaczej. Co robić, co kupić, by stał się wyjątkowy?

Dzień Kobiet to przede wszystkim dzień silnych, odważnych i niezależnych kobiet. Jeśli pragniesz świętować go inaczej niż zwykle, mamy dla ciebie kilka pomysłów na to, co robić i co kupić, by stał się wyjątkowy.

Dzień Kobiet - co robić? Pomysł nr 1: wizyta w muzeum

Ustanowienie Dnia Kobiet miało służyć szerzeniu ich praw oraz wspieraniu idei walki o możliwość głosowania w wyborach, a także uczestniczenia w życiu publicznym i zaprzestania dyskryminacji płci pięknej w miejscach pracy. Z tego powodu, w nawiązaniu do pierwotnego założenia Dnia Kobiet, postanowiliśmy zinterpretować go jako dzień przypominający o silnych, odważnych i niezależnych kobietach. Jeśli chcesz świętować Dzień Kobiet inaczej niż zwykle, dobrym pomysłem może być zaplanowanie wizyty w muzeum albo weekendowej wycieczki. Nasze propozycje to: 

  • wizyta w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 8 marca odbędzie się tu wykład "CafePolon" o kobietach, które podbiły świat: Marii Skłodowskiej-Curie, Harriet Brooks, Lise Meitner, Ida Noddack oraz Margeurite Perrey. Prowadzenie: Tomasz Pospieszny z Wydziału Chemii UAM. Rozpoczęcie o godz. 18, wstęp bezpłatny.
  • wystawa w Centrium Sztuki Współczesnej w Toruniu - Marina Abramovic "Do czysta". Więcej szczegółów w naszym artykule: Marina Abramovic - wystawa w Toruniu jutro otwiera drzwi dla odwiedzających. Marina Abramovic to ikona performansu i jedna z najwybitniejszych artystek sztuki współczesnej. 
  • zaplanuj wyjazd do Londynu! 6 kwietnia 2019 w Muzeum Wiktorii i Alberta zostanie otwarta wystawa poświęcona projektantce Mary Quant. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule: Mary Quant - autorka minispódniczki bohaterką wystawy w Londynie. 

Dzień Kobiet 2019. Pomysł nr 2: kosmiczne doświadczenie

8 marca 2019 Centrum Kopernika w Warszawie zaprasza kobiety do planetarium.  Najpierw odbędzie się tam spotkanie naukowczyń (astronomka, polarniczka, botaniczka i geoinformatyczka) z uczennicami szkół średnich, podczas którego porozmawiają o stereotypowym podejściu do niektórych zawodów, a także wytrwałości w dążeniu do realizacji celów. O godzinie 13:30 odbędzie się projekcja filmu "Astronauta 3D" o pracy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie znajduje się m.in. astronautka Anne C. McClain. Wieczorem w Muzeum Kopernika o godz. 19 będzie można posłuchać koncertu Cosmic Live Electronic, a o 20:30 zobaczyć pokaz laserowy przy muzyce Pink Floyd.  

Dzień Kobiet - pomysły na prezent. Opcja nr 3: spraw sobie przyjemność w duchu "girl power" 

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy również kilka pomysłów na prezent, który możesz sprawić sobie sama. Odrobina przyjemności pod postacią ładnego i pożytecznego przedmiotu? Czemu nie! Ty płacisz, ty wybierasz. Akcenty "girl power" mile widziane!  

Bluza Awareaffairs / Showroom.pl, 392 złBluza Awareaffairs / Showroom.pl, 392 zł Mat. prasowe

Brelok Atomówka / Sabrina Pilewicz, 150 złBrelok Atomówka / Sabrina Pilewicz, 150 zł Mat. prasowe

Figi Moones and Junes / Showroom.pl, 185 złFigi Moones and Junes / Showroom.pl, 185 zł Mat. prasowe

Kolczyki Animalkingdom / Showroom.plKolczyki Animalkingdom / Showroom.pl Mat. prasowe

T-shirt Local Heroes / Showroom.pl, 129 złT-shirt Local Heroes / Showroom.pl, 129 zł Mat. prasowe

Więcej o: