Wiosna 2019. Dziesięć rzeczy w stylu lat 90., które będziemy nosić w nowym sezonie

Wiosna 2019 to wielki powrót do lat 90. Trendy ostatniej dekady XX wieku zdominowały paryski "street style", gdzie właśnie zakończył się tydzień mody. Wybraliśmy dziesięć rzeczy, o które uzupełnimy szafę w nowym sezonie.

Wiosna 2019 - trendy. Moda w stylu lat 90.

Lata 90. znowu inspirują. Czerpiemy z nich wszystko, co mają do zaoferowania: imprezowy minimalizm, styl sportowy i akcenty grunge'owe. Ostatnia dekada XX wieku zdominowała styl ulicy, który można było podziwiać podczas paryskiego tygodnia mody. Sekret na efektowną stylizację? Zmieszać nowe ze starym i koniecznie dodać coś "brzydkiego". Do mody wracają trendy, na które jeszcze niedawno patrzyliśmy z politowaniem. Koszulki tie-dye? Znowu na topie, również w luksusowej wersji. Masywne sneakersy? Koniecznie! I to najlepiej w kontrastowym zestawie z sukienką.

Trendy z lat 90. wracająTrendy z lat 90. wracają Kolaż Avanti24 / Imaxtree

Oprócz tego, Prada lansuje tzw. czapki rybaka i robocze kombinezony jak z amerykańskich fabryk. Warto pogodzić się z dresami "szelestami". Do mody wróciły kurtki wiatrówki, które zakładało się po szkole, by pójść na boisko albo trzepak. Najbardziej pożądana kolorystyka: fiolet, niebieski, róż, biel i czerwień, czyli ulubione odcienie ówczesnych dzieciaków z podwórka. Sportowe stylizacje łagodzimy kobiecą biżuterią (złote chokery) i stylowymi dodatkami (nerka w wersji "chic" i okulary przeciwsłoneczne jak z Matrixa).

Trendy z lat 90. wracają: czapka rybaka i kombinezonTrendy z lat 90. wracają: czapka rybaka i kombinezon Kolaż Avanti24 / Imaxtree

Street style - Paris Fashion Week

Tygodnie mody to świetna okazja, by dowiedzieć się, jak zastosować trendy z wybiegów w casualowych stylizacjach. Wczoraj zakończył się Paryski Fashion Week, który jak zwykle dostarczył mnóstwo inspirujących zestawień. Wreszcie na ulicach króluje kolor i dużo więcej luzu. Modnie można wyglądać nawet w dresowych spodniach i bluzie - ostateczny efekt zależy od tego, jak trendy zostaną zaserwowane. Trendom z ulicy wtórują projektanci. W kolekcjach na jesień-zimę 2019/2020 widać kontynuację mody na lata 90., więc możemy być pewni, że ubrania zakupione teraz nie przeterminują się z końcem sezonu.

Trendy z lat 90. wracają: koszulka tie-dye i styl grunge'owyTrendy z lat 90. wracają: koszulka tie-dye i styl grunge'owy Kolaż Avanti24 / Imaxtree

10 rzeczy, które będziemy nosić w nowym sezonie [NASZ WYBÓR]

Przejrzeliśmy ofertę sieciówek oraz polskich projektantów i wybraliśmy 10 rzeczy w stylu lat 90., które zamierzamy nosić w nowym sezonie.

Spodnie dresowe Robert Kupisz, 1200 zł / Showroom.pl 

Spodnie Robert KupiszSpodnie Robert Kupisz Mat. prasowe Showroom.pl

Koszulka tie-dye, Bershka, 59,90 zł

Bluzka tie-dye BershkaBluzka tie-dye Bershka Mat. prasowe

Sukienka SSG Girls, 199 zł / Showroom.pl 

Sukienka SSG GirlsSukienka SSG Girls Mat. prasowe Showroom.pl

Czapka Huzior, 120 zł / Showroom.pl 

Czapka HuziorCzapka Huzior Mat. prasowe Showroom.pl

Kurtka Levi's, 469 zł

Kurtka Levi'sKurtka Levi's Mat. prasowe

Nerka Atomy, 499 zł / Showroom.pl 

Torebka nerka AtomyTorebka nerka Atomy Mat. prasowe Showroom.pl

Buty House, 159,99 zł

Buty HouseButy House Mat. prasowe

Okulary przeciwsłoneczne Supernormal, 375 zł / Showroom.pl 

Okulary przeciwsłoneczne SupernormalOkulary przeciwsłoneczne Supernormal Mat. prasowe Showroom.pl

Kombinezon Edited, 335,60 zł

Kombinezon EditedKombinezon Edited Mat. prasowe

Naszyjnik Umiar, 290 zł / Showroom.pl 

Naszyjnik UmiarNaszyjnik Umiar Mat. prasowe Showroom.pl

Spodnie biodrówki - szokujący projekt Alexandra Mcqueena

Więcej o: