Małgorzata Kożuchowska w stylizacji od Diora. Torebka Saddle Bag to IT BAG 2019 roku

Torebka w kształcie siodła to jeden z najpopularniejszych projektów domu mody Dior w XX wieku. Saddle Bag triumfalnie powróciła pod koniec ubiegłego roku, stając się najmodniejszym dodatkiem sezonu. Małgorzata Kożuchowska też jest fanką tej torebki.

Małgorzata Kożuchowska pojawiła się na gali 10 edycji Bizneswomen Roku z najmodniejszą torebką 2019 roku. Saddle Bag to jeden z najbardziej znanych projektów Dior, który powraca triumfalnie na wybieg i salony. 

Saddle Bag Dior: najmodniejsza torebka 2019 roku

Torebka Saddle Bag Dior to IT BAG 2019 rokuTorebka Saddle Bag Dior to IT BAG 2019 roku Fot. ImaxTree/ KAPiF.pl

Saddle Bag zaprojektował w 1999 roku ówczesny dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Dior, John Galliano. Torebka w kształcie siodła dostępna była w kilku wersjach kolorystycznych. Jedne modele ozdabiał słynny wzór Diorissimo, inne uszyto z eleganckiej satyny. Torebka Saddle Bag szybko zyskała status IT BAG, a jej fankami zostały między innymi Beyoncé, Paris Hilton i...Carrie Bradshaw, bohaterka kultowego serialu "Seks w wielkim mieście". Torebki w kształcie siodła sprzedawały się jak ciepłe bułeczki i przynosiły marce Dior największe zyski w segmencie dodatków. Po jakimś czasie ich popularność zaczęła nieco spadać, ale kilka lat temu znów zaczęły być modne, głównie za sprawą influencerek, które zaczęły pokazywać się z Saddle Bag vintage. 

Torebka Saddle Bag New York Fashion Week SS 2019Torebka Saddle Bag New York Fashion Week SS 2019 Fot. ImaxTree

Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywna domu mody Dior, postanowiła wrócić w swoich kolekcjach do flagowego projektu torebki. W sezonie jesień-zima 2018 Chiuri pokazała własną wersję Saddle Bag. Model dostępny jest obecnie w dwóch rozmiarach oraz kilku wariantach kolorystycznych (czarnym, granatowym, bordo, brązowym lub beżowym). Może być gładka lub ozdobiona charakterystycznym wzorem Dior, uszyta ze skóry bądź płótna. Jej cena? W zależności od wielkości i tkaniny waha się od 9 000 do 31 000 złotych. 

Więcej o: