Oscary 2019: diament z naszyjnika Lady Gagi nosiła wcześniej Audrey Hepburn. Jest wart 30 milionów dolarów

Oscary 2019 okazały się dla Lady Gagi szczęśliwe: piosenkarka i aktorka zdobyła statuetkę za utwór "Shallow" z filmu "A Star is Born". Na czerwonym dywanie wystąpiła w przepięknej czarnej kreacji, ale uwagę obserwatorów zwrócił diamentowy naszyjnik. Ma on dla Hollywood historyczne znaczenie!

Ten rok był dla Lady Gagi wyjątkowo szczęśliwy. Piosenkarka i aktorka utworem "Shallow" zdobyła wszystkie możliwe nagrody: Grammy, Złotego Globa, Critics' Choice i Oscara.

Oscary 2019: Lady Gaga w naszyjniku z bezcennym diamentem

Na gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej gwiazda pojawiła się w przepięknej czarnej kreacji Alexandra McQueena. Jednak to nie suknia znalazła się w centrum zainteresowania obserwatorów. Uwagę przyciągał diamentowy naszyjnik, za którym kryje się niezwykła historia.

Biżuterię dla Lady Gagi przygotowała firma Tiffany & Co. Według serwisu E! News żółty diament zdobiący wisior jest wart 30 milionów dolarów, choć magazyn "People" pisze o nim, że jest bezcenny. Kamień ma olbrzymie znaczenie historyczne zarówno dla marki Tiffany, jak i filmowego środowiska Hollywood. 128-karatowy diament o żółtym odcieniu to znalezisko, którego 141 lat temu w Południowej Afryce dokonał Charles Lewis Tiffany - założyciel firmy. W 2012 roku z okazji 175-lecia marki Tiffany & Co., kamień umieszczono w naszyjniku, który w niedzielę podczas rozdania Oscarów miała na sobie Lady Gaga. Nie był to jednak pierwszy raz, gdy żółty diament brylował na szyi gwiazdy Hollywood. Wcześniej miała go na sobie Audrey Hepburn.

Lady Gaga założyła diament z naszyjnika Audrey Hepburn

Bezcenny diament Tiffany był w 1961 roku częścią stylizacji Audrey Hepburn, promującej film "Śniadanie u Tiffany'ego", w którym aktorka zagrała główną rolę. Wtedy kamień zdobił inny naszyjnik o plecionej formie. Lady Gaga to pierwsza gwiazda po Audrey Hepburn, która miała szansę pokazać się w bezcennym kamieniu i jedyna jak do tej pory, która założyła go na czerwony dywan. Oprócz Gagi i Hepburn, honor obcowania z diamentem przypadł również amerykańskiej aktywistce Mary Whitehouse, która miała go na sobie w 1957 roku na balu Tiffany w Newport na Rhode Island.   

Żółty diament Tiffany to jeden z największych egzemplarzy na świecie. Lady Gaga jest ambasadorką Tiffany, więc wybór biżuterii tej marki nie dziwi. Ekscytujący jest fakt, że gwiazda założyła wyjątkowy naszyjnik na galę, która okazała się wisienką na torcie jej osiągnięć z ostatnich lat.

Więcej o: