Szokująca bluza Burberry. Marka wydała oświadczenie

Kolejna afera w świecie wielkiej mody. Tym razem sprawa dotyczy brytyjskiej marki Burberry, która podczas London Fashion Week zaprezentowała bluzę ze sznurkiem przypominającym pętle.

Sprawę nagłośniła jedna modelka z pokazu marki Burberry, który odbył się podczas zakończonego właśnie London Fashion Week 2019. Na swoim Instagramie opublikowała post, w którym skrytykowała projekt bluzy z najnowszej kolekcji Burberry.

Burberry lansuje bluzę gloryfikującą samobójstwo?

We wtorek do sprawy, która odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych, odniósł się Marco Gobbetti, prezes marki Burberry. Gobetti napisał, że "bardzo przeprasza za zaistniałą sytuację" i bluza, która wywołała oburzenie zostanie wycofana z jesienno-zimowej kolekcji Burberry. Usunięte zostaną również wszystkie zdjęcia dokumentujące kontrowersyjny projekt.

Odpowiedzialny za kolekcję dyrektor kreatywny marki Burberry, Ricardo Tisci oświadczył, że podczas projektowania inspirował się tematyką marynistyczną i zdał sobie sprawę z tego, że mógł wykazać się brakiem wrażliwości.

Liz Kennedy zamieściła na swoim Instagramie post ze zdjęciem kontrowersyjnej bluzy oraz swoją opinię na temat tego projektu. W opublikowanym poście czytamy między innymi:

Samobójstwo to nie moda. Nie jest efektowne ani super. Nie wiem jak Riccardo Tisci i wszyscy w Burberry mogli pozwolić na pokazanie bluzy z wiązaniem, które przypomina pętlę. Nie zapominajmy również o przerażającej historii linczu.

Kolekcja, w której pokazano kontrowersyjną bluzą jest drugą zaprojektowaną przez Ricardo Tisci dla marki Burberry.  To kolejna afera w świecie wielkiej mody. Kilka tygodni temu marka Gucci została oskarżana o rasizm. Z kolekcji usunięto sweter.

Więcej o: