Virginie Viard zastąpi Karla Lagerfelda. Kim jest nowa dyrektor kreatywna Chanel?

Virginie Viard nową dyrektor kreatywną Chanel. Projektantka, nazywana prawą ręką Karla Lagerfelda, związana jest z francuskim domem mody od ponad trzydziestu lat.

Wiadomość o śmierci projektanta wstrząsnęła dziś światem mody. Karl Lagerfeld zmarł we wtorek w Paryżu w wieku 85 lat. Najsłynniejszego kreatora XX wieku wspominały na Instagramie jego przyjaciółki oraz muzy: Anja Rubik, Victoria Beckham czy Claudia Schiffer

 Virginie Viard nową dyrektor kreatywną Chanel 

W oficjalnym oświadczeniu Alain Wertheime, CEO Chanel ogłosił, że to właśnie Viard będzie kontynuatorką spuścizny Lagerfelda i Coco Chanel. 

Virginie Viard współpracowała z Karlem Lagerfeldem od ponad trzydziestu lat. Plotki o tym, że właśnie Viard może kierować domem mody Chanel krążyły w branży mody od wielu lat. Projektantka pojawiła się na ostanim pokazie haute couture Chanel zamiast Karla Lagerfelda.

Viard rozpoczęła współpracę z francuskim domem mody w 1983 roku. Zaczynała na stażu w dziale zdobień haute couture, przez kolejne lata konsekwetnie rozwijała swoją karierę i odpowiadała za ostatnie kolekcje Chanel. 

Więcej o: