Suknie ślubne 2019: trendy i najmodniejsze kreacje sezonu wiosna-lato 2019

Przejrzałyśmy ślubne kolekcje i wybrałyśmy najpiękniejsze suknie ślubne wpisujące się w trendy sezonu wiosna-lato 2019.

W sezonie wiosna-lato 2019 królować będzie przede wszystkim elegancki romantyzm. W przypadku sukien ślubnych styl boho wciąż ma mocną pozycję, ale projektanci coraz częściej zwracają się ku innym rozwiązaniom. Jakie suknie ślubne będą najmodniejsze w 2019 roku?

Suknie ślubne 2019 w stylu Meghan Markle

Suknie ślubne 2019Suknie ślubne 2019 Fot. Agnes / Maciej Zień

W sezonie wiosna-lato 2019 supermodne będą suknie ślubne wzorowane na projektach Meghan Markle. Dość skromna suknia ślubna autorstwa Claire Waight Keller z Givenchy spodoba się miłośniczkom klasycznej elegancji, druga ślubna kreacja Meghan Markle zaprojektowana przez Stellę McCartney docenią przyszłe panny młode szukające bardziej nowoczesnych rozwiązań. 

Suknie ślubne 2019: pastele

Suknie ślubne 2019Suknie ślubne 2019 Fot. Agora Celebration, Papillion

Coraz więcej przyszłych panien młodych rezygnuje z tradycyjnej bieli na rzecz innych kolorów. Modne są delikatne pastele, przede wszystkim pudrowy odcień różu czy brzoskwini, ale także odważniejsze suknie ślubne w mroźnym błękicie. W sezonie wiosna-lato 2019 pojawią się również kreacje w eleganckim srebrnym odcieniu. 

Suknie ślubne 2019: kwiaty 3D

Suknie ślubne 2019Suknie ślubne 2019 Fot. Mori Lee , Dom Mody Nysa, Agnes

To wciąż jeden z najpopularniejszych detali ozdabiających suknie ślubne. W sezonie wiosna-lato 2019 obok kwiatów wkomponowanych w delikatne koronki, pojawiają się także florystyczne motywy oraz ozdoby 3D.

Suknie ślubne 2019: falbany, kokardy i biżuteryjne aplikacje

Suknie ślubne 2019Suknie ślubne 2019 Fot. Wiola Piekut, Maciej Zień, Dom Mody Nysa

W sezonie wiosna-lato 2019 powracają w wielkim stylu. Falbany ułożone kaskadowo lub po skosie mogą świetnie modelować sylwetkę. Suknia ślubna Anny Lewandowskiej, którą projektant Maciej Zień ozdobił efektownymi falbanami, to wciąż jeden z najpopularniejszych ślubnych projektów. Oprócz falban niezwykle modne w ślubnych sukniach będą ozdoby w formie kokardy oraz biżuteryjnych aplikacji naszytych na transparetnym tiulu.

Więcej o: