Beata Kozidrak - ikona stylu, który nie zmienił się od lat. Powstaje film o życiu piosenkarki

W zeszłym roku świętowała 40-lecie zespołu Bajm, teraz weźmie udział w przygotowaniach filmu, który opowie historię jej życia. Beata Kozidrak - gwiazda polskiej sceny muzycznej to ikona stylu, który nie zmienił się od lat. Oporna względem trendów, czy konsekwentna w doborze stylizacji?

Beata Kozidrak - ikona mody?

W zeszłym roku zespół Bajm obchodził 40. urodziny. Oznacza to, że Beata Kozidrak, która tworzy go od samego początku, występuje na scenie już od 1978 roku. Na przełomie czterech dekad styl wokalistki mógłby diametralnie się zmieniać, w końcu polska branża muzyczna zna kilka przypadków totalnych metamorfoz (patrz Agnieszka Chylińska), a trendy, szczególnie ostatnio, bardzo szybko się zmieniają. W rzeczywistości Beata Kozidrak od dłuższego czasu wygląda ciągle tak samo. Być może jest to kwestia szczególnej odporności na modowe tendencje, a być może konsekwentnie zaplanowanego "image'u". Jedno jest pewne: Beata Kozidrak balansując na granicy kiczu wytworzyła styl, który stał się nieodłączną częścią Bajmu, a więc i nieodłączną częścią ważnego rozdziału w historii polskiej sceny muzycznej. 

Beata Kozidrak w cekinowej stylizacji podczas koncertu sylwestrowego 2018/2019Beata Kozidrak w cekinowej stylizacji podczas koncertu sylwestrowego 2018/2019 KAPIF.pl

Nikt nie powiedział przecież, że ikony to tylko elegancka Audrey Hepburn lub seksowna Marilyn Monroe. Do tego prestiżowego grona zalicza się również ekscentryczną Isabellę Blow, Kurta Cobaina w powyciąganych swetrach, czy wychudzoną Kate Moss i jej "heroin-chic". Czy Beata Kozidrak może być uważana za ikonę? Wielu stylistów pewnie miałoby jej sporo do zarzucenia. Piosenkarka wybiera stroje, które często zbyt mocno opinają jej ciało albo sporo odsłaniają. Granica pomiędzy złym smakiem a oryginalnością jest niezwykle subtelna, a Beata Kozidrak kroczy po niej tak, że zawsze znajduje się dokładnie po środku.

Styl, który się nie zmienia 

Do ulubionych materiałów wokalistki z pewnością należy skóra. Beata Kozidrak nosiła ją już na początku swojej kariery i do dziś pozostała wierna skórzanym ubraniom i dodatkom. Kurtki, spodnie, kozaki i całe kombinezony ze skóry to specjalność Beaty Kozidrak. Ma być drapieżnie i rockowo, a już na pewno seksownie. W 1894 roku w Opolu zaprezentowała się w asymetrycznej, skórzanej sukience i legginsach we wzór lamparta. Wzory zwierzęce to kolejny element, który funkcjonuje w stylu Beaty od lat. Na początku lat 2000. nosiła go w wersji "total look", dziś też nie stroni od zwiewnych spódnic pokrytych zwierzęcym deseniem.

Skóra to ulubiony materiał Beaty KozidrakSkóra to ulubiony materiał Beaty Kozidrak KAPiF.pl

Kolejny akcent to cekiny - typowo estradowy element stylizacji gwiazd. O cekinach pisaliśmy przy okazji stylu Freddiego Mercurego i jego ubrań glam-rock. Beata Kozidrak w cekinowych kreacjach chętnie odsłania nogi. Raz są to luźne tuniki pasujące do jej sylwetki, innym razem nieco mniej trafione sukienki o kroju marynarki. Jeśli pokazuje się w czerni to zawsze z jakimś błyszczącym elementem albo efektownym rozporkiem. Uwielbia sznurowane botki, złote paski i okulary przeciwsłoneczne, noszone wciąż na czubku głowy jako element stałej fryzury. 

Ten rok będzie dla Beaty Kozidrak wyjątkowy. Powstaje film, który opowie o życiu i pracy liderki Bajmu. Ponoć scenariusz jest już gotowy i prowadzone są pierwsze rozmowy z wokalistką. W musicalu z pewnością nie zabraknie kultowej "Białej Armii" czy "Szklanki Wody". Nie powinno też zabraknąć ikonicznych strojów Beaty, za które mimo wszystko, kochamy ją tak samo jak za muzyczne hity zespołu.

Beata Kozidrak w sukience przypominającej marynarkęBeata Kozidrak w sukience przypominającej marynarkę KAPIF.pl


 

Więcej o: