Modne kolory jesień-zima 2019. Raport Instytutu Pantone

Jakie kolory będą najmodniejsze w sezonie jesień-zima 2019? Instutut Pantone przygotował zestawienie dwunastu barw wiodących oraz czterech uzupełniających, które dominować będą w jesienno-zimowych miesiącach.

Lista wiodących kolorów sezonu jesień-zima 2019 zachęca do eksperymentów. W raporcie Instytutu Pantone znalazła się między innymi budująca pewność siebie ognista czerwień Chilli Pepper, głęboki brąz Rocky Road oraz elegancki granat Galaxy Blue. 

Modne kolory jesień-zima 2019

Kolory jesień-zima 2019Kolory jesień-zima 2019 mat. prasowe

Wiodącą barwą sezonu będą pikantny odcień czerwieni - meksykański Chilli Pepper oraz nieco głębszy, wpadający w bordo, Biking RedCrème de Pêche to lekki, ciepły odcień brzoskwini, który sprawia, że cera nabiera blasku (w sukni w tym odcieniu Lady Gaga pojawiła się podczas rozdania Critic's Choice Awards) oraz brzoswiniowo-różowy Peach Pink. Rocky Road to ciepły, czekoladowy odcień koloru brązowego, bardzo elegancki i klasyczny. Fruit Dove jest nowym wcieleniem popularnego różu Millenial Pink, Sugar Almond to słodka wersja brązowego koloru. 

 

Dark Cheddar to odważna kombinacja żółtego i pomarańczowego odcienia. To kolor, który kojarzy się z papierowymi torbami luksusowego domu mody Hermes. Galaxy Blue oraz Bluestone to bardzo reprezentacyjne kolory, inspirowane słynnym szkłem od Tiffany'ego. Fanką tych barw jest księżna Meghan Markle, która często wybiera ubrania w takich odcieniach. Orange Tiger to energetyczny odcień koloru pomarańczowego, stworzony do barwnych kompozycji z wszelkimi czerwieniami. Eden z kolei to dostojna, ciemnoszara, leśna zieleń.

Klasyczne kolory jesień-zima 2019

Dwanaście wiodących kolorów uzupełnia lista klasycznych odcieni dedykowanych jesienno-zimowemu sezonowi. Vanilla Custard to gładka biel, w takiej suknie Lady Gaga pojawiła się podczas rozdania nagród SAG, a Sandra Oh prowadziła galę Złotych Globów. Evening Blue to głęboki błękit, który może być doskonałym tłem dla 12 wiodących kolorów sezonu jesień-zima 2019. Paloma to bezpretensjonalny i elegancki odcień szarości, Guacamole to spokojna zieleń, idealnie harmonizująca z wszystkimi ciepłymi kolorami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.