Meksyk. Córka gangstera wypuszcza kolekcję ubrań inspirowaną słynnym "El Chapo"

Córka meksykańskiego gangstera Joaquina Guzmana, znanego jako "El Chapo", tworzy nową serię ubrań. Czy branża modowa jest gotowa na kolekcję z wizerunkiem narkotykowego bossa?

Alejandrina Giselle Guzman planuje stworzyć linię odzieżową wykorzystującą wizerunek swojego ojca, znanego w mediach jako „El Chapo”. Do sieci trafiły już pierwsze zdjęcia prezentujące ubrania inspirowane historią meksykańskiego gangstera.

Meksykańska gangsterska moda – firma „El Chapo Guzman”

Córka Joaquina Guzmana  chce by nowa kolekcja stanowiła część brandu modowego, nazwanego także na cześć jej ojca - „El Chapo Guzman”. Prawo do stworzenia marki o tej nazwie przyznano jej w styczniu bieżącego roku. Na niedawno powstałej stronie internetowej pokazane są już fragmenty ubrań inspirowanych historią gangstera. W skład kolekcji sygnowanej nazwiskiem narkotykowego bossa składać się będą między innymi spodnie jeansowe, koszule, T-shirty, kostiumy kąpielowe oraz buty i inne dodatki. Na razie nie ujawniono kiedy ubrania trafią do sprzedaży.

Joaquin „El Chapo” Guzman stał na czele meksykańskiego kartelu narkotykowego „Sinaloa”. Był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców - policja próbowała złapać bossa mafii narkotykowej przez blisko 30 lat. Mężczyzna ma na swoim koncie także dwie ucieczki z więzienia. Guzmanowi postawiono łącznie 17 zarzutów, w tym przemycania narkotyków i prania brudnych pieniędzy.

Więcej o: