Trendy manicure wiosna 2019: jakie paznokcie będą najmodniejsze w tym sezonie

Jakie trendy 2019 w manicure rządzić będą wiosną? Stawiamy przede wszystkim na najmodniejszy kolor roku 2019 oraz efektowne zdobienia.

Trendy 2019 na konkretne kolory paznokci oraz zdobienia podlegają tym samym regułom, które rządzą w świecie mody. W sezonie wiosna-lato 2019 skupimy się przede wszystkim na najmodniejszym kolorze roku Living Coral, którym zachwycili się światowi projektanci mody. Będziemy również zdobić paznokcie fantazyjnymi wzorkami. O najważniejsze trendy w manicure na wiosnę 2019 roku zapytałyśmy Joannę Janicką-Darol, manager ds. nowych trendów w Semilac. 

Trendy, które będą panować w tym sezonie pozwalają popuścić stylistkom wodzę fantazji, ale jednocześnie wymagają od nich dużych umiejętności manualnych. Warto jednak postawić na bardziej skomplikowane stylizacje, ponieważ w efekcie finalnym nasze paznokcie staną się jedynymi w swoim rodzaju dziełami sztuki.

Manicure wiosna 2019: jaki kolor jest najmodniejszy

Living Coral - najmodniejszy kolor na paznokciach w 2019 rokuLiving Coral - najmodniejszy kolor na paznokciach w 2019 roku mat. prasowe Semilac

W tym sezonie numerem jeden będzie odcień koralowy, uznany przez amerykański Instytut Pantone, kolorem roku 2019. Living coral, czyli koral o złotym odcieniu, to optymistyczna barwa zwiastująca nadejście wiosny. 

Manicure 2019: WaterGeo

WaterGeo - manicure, który wygląda jak akwarelowy obrazekWaterGeo - manicure, który wygląda jak akwarelowy obrazek mat. prasowe Semilac

WaterGeo to propozycja dla tych z was, które nie mogą zdecydować się na jeden kolor. To manicure, który jest mieszaniną barw, a dzięki połączeniu płynnych konsystencji lakierów hybrydowych, pozwala uzyskać akwerelowe tło, idealne do geometrycznych zdobień. Manicure WaterGeo najlepiej wykonać jednym, kontrastowym kolorem, bielą lub czernią oraz wykorzystać precyzyjny pędzelek do zdobień. Efekt akwareli uzyskać można poprzez dodanie kropli bieli do wybranego koloru, na przykład delikatnego różu. Finalnie manicure tego typu przypomina strukturą barwę kamienia, ale także doskonale wpisuje się w jeden z trendów sezonu wiosna-lato 2019 tie-dye. 

Manicure 2019: Fancy

Manicure Fancy to prawdziwa koronka robotaManicure Fancy to prawdziwa koronka robota mat. prasowe Semilac

Trend fancy to propozycja dla perfekcjonistek. Wykonany z wielką precyzją manicure wygląda na paznokciach jak koronka. Świetnym wykończeniem uzupełniającym tak pomalowane paznokcie jest detal w postaci kokardy 3D (kolejny mocny trend sezonu wiosna-lato 2019). Trend w stylu fancy może być doskonałym pomysłem na ślubny manicure. Wówczas na paznokciach można odtworzyć koronkowy wzór sukni panny młodej. 

Manicure 2019: Pixie

Pixie to manciure dla młodych duchemPixie to manciure dla młodych duchem mat. prasowe Semilac

To trend wymagający wielkiej precyzji. Polega na fotograficznym odtworzeniu na paznokciach znanych postaci z bajek. To również trend, który zagościł w kolekcjach znanych projektantów, szczególnie świętujących 90. urodziny Myszki Mickey. Taki manicure wygląda bardzo dziewczęco i wiosennie. 

Więcej o: