Karl Lagerfeld nie przyszedł na własny pokaz kolekcji Chanel

Karl Lagerfeld był wielkim nieobecnym podczas paryskiego pokazu kolekcji Chanel "haute couture". W sieci pojawiły się spekulacje na temat stanu zdrowia 85-letniego projektanta. Choć kolekcja spotkała się z pozytywnym odbiorem, to właśnie brak dyrektora kreatywnego wzbudził najgorętsze dyskusje.

Karl Lagerfeld - wielki nieobecny pokazu Chanel 

Karl Lagerfeld kieruje domem mody Chanel od 1983 roku, sprawując pieczę nad kolekcjami "ready-to-wear" i "haute couture". Niestety projektant nie mógł pojawić się na pokazie najnowszej kolekcji wysokiego krawiectwa prezentowanej w Paryżu, gdzie odbywa się właśnie tydzień mody "haute couture". Oficjalnym powodem nieobecności Lagerfelda było zmęczenie. Na wydarzeniu reprezentowała go Virginie Viard, która kieruje studiem artystycznym francuskiego domu mody. To pierwszy raz, gdy Karl Lagerfeld nie pojawia się na prezentacji własnej kolekcji. Za to zdarzało mu się zamykać pokaz razem z Virgine, pobudzając plotki na temat ewentualnej "sukcesji tronu" w firmie. Teraz dyskusja na temat stanu zdrowia 85-latka i jego rezygnacji z prestiżowej funkcji w Chanel stała się jeszcze bardziej zagorzała. Niektórzy eksperci z branży już spekulują na temat nazwisk następcy Lagerfelda, choć większość uważa, że zastąpi go właśnie Viard.

Chanel "haute couture" wiosna-lato 2019. Włoski styl na paryskim wybiegu

Pokaz najnowszej kolekcji Chanel tradycyjnie odbył się w paryskim Grand Palais. Tym razem w budynku zaaranżowano przepiękny ogród z toskańską willą w tle. Na horyzoncie pojawił się pomarańczowy dom z zielonymi okiennicami, szpiczaste cyprysy, które rosną właśnie w Toskanii oraz wielkie, podwójne schody prowadzące z tarasu. Modelki spacerowały wokół basenu, znajdującego się w centralnym punkcie ogrodu. Otaczały go typowe dla włoskiego stylu gliniane wazony z roślinnością i palmy.

W tym sezonie Karl Lagerfeld postawił na motyw kwiatów, który pojawiał się na poszczególnych strojach pod postacią przepięknych aplikacji. Projektant nie zrezygnował z klasycznych garsonek Chanel, ale wydłużył spódnice i dodał im seksowne rozporki. W kolekcji pojawiły się też efektowne ozdoby z tiulu (rękawy, dół spódnicy) przypominające nieco cyrkowy klimat z kolekcji Dior. Na wybiegu można było podziwiać dopasowane kreacje hołdujące śródziemnomorskiej kobiecości, a także stroje jak z włoskiej opery: z falbanami i mocno zaznaczonym tyłem charakterystycznym dla damskich strojów z XIX wieku.

Karl Lagerfeld - kariera

Karl Lagerfeld zaczynał jako asystent Perre'a Balmaina w 1955 roku. Potem projektował dla takich domów mody jak Jean Patou, Krizia, Valentino, Chloe. Od 1983 roku sprawuje funkcję dyrektora artystycznego Chanel. Kieruje też włoskim domem mody Fendi i prowadzi markę pod własnym nazwiskiem.       

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Skąd pochodzi nazwa perfum Chanel No.5?

   

Więcej o: