Modne kolory 2019: Sweet Lilac. Ten róż będziemy nosić w nowym sezonie

Modne kolory 2019 to nie tylko "Living coral". Wśród barw, które upodobali sobie projektanci i eksperci Insytutu Pantone jest róż o nazwie Sweet Lilac. Do czego pasuje i gdzie znaleźć modne ubrania w tym odcieniu na nowy sezon?

Modne kolory 2019 - raport Instytutu Pantone

Amerykański Instytut Pantone to globalna wyrocznia, jeśli chodzi o kolorystyczne trendy w modzie. W naszym wcześniejszym artykule znajdziesz pełne zestawienie modnych kolorów na wiosnę i lato 2019. Pisaliśmy też o Living Coral, który został okrzyknięty kolorem roku 2019. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jednemu z najbardziej zaskakujących odcieni z najnowszego raportu, a mowa o różu zwanym Sweet Lilac.

Pantone Sweet Lilac - modny kolor 2019Pantone Sweet Lilac - modny kolor 2019 www.pantone.com

Eksperci oceniają go jako cichego zwycięzcę wiosenno-letniej palety modnych barw. Modne kolory 2019 to głównie mocne i bardzo nasycone odcienie różu, pomarańczu i niebieskiego (patrz: Pinky Peacock, Princess Blue czy Turmeric). Z kolei róż Sweet Lilac jest bardziej delikatny, ale z pewnością nie mniej charyzmatyczny od pozostałych propozycji.

Sweet Lilac - najmodniejszy odcień różu wiosna-lato 2019

Sweet Lilac przypomina lawendę nasączoną różem. Jest subtelny, ale urzeknie każdego. Przypomina róż Barbie, ale nie jest kiczowaty. W swoich kolekcjach prezentowali go tacy projektanci jak Marc Jacobs, Jeremy Scott, Kate Spade, Valentino i Calvin Klein. Modny róż występuje pod postacią ubrań i dodatków. Może grać pierwsze skrzypce jako sukienka lub garnitur, albo łączyć się z innymi barwami. Marc Jacobs zestawia go z brzoskwinią, Jeremy Scott z limonką, a Valentino z czerwienią. Sweet Lilac pięknie wygląda również z ciemniejszymi odcieniami różu, a także z bielą, żółcią i fioletem.

Kolory 2019 - gdzie kupić modne ubrania i dodatki? 

Ubrania i dodatki w modnych kolorach na nowy sezon już teraz znajdziesz w wielu sklepach. Róż w odcieniu Sweet Lilac zawitał do "sieciówek" (Reserved, Zara, H&M, Bershka), ale znajdziesz go też u polskich projektantów np. u Femi Stories, Ani Kuczyńskiej, Bizuu. 

Modne kolory 2019: sweet lilac. Sukienka Reserved 199,99 zł; Bluza Bershka 49,90 złModne kolory 2019: sweet lilac. Sukienka Reserved 199,99 zł; Bluza Bershka 49,90 zł www.reserved.com / www.bershka.com

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Dlaczego fioletowe ubranie jest najlepsze na rozmowę o pracę?