"Street style" z tygodnia mody męskiej w Londynie: pięć rzeczy, którymi warto się zainspirować

Tydzień mody męskiej w Londynie za nami. Źródłem inspiracji na kolejny sezon są nie tylko kolekcje z wybiegów, ale też "street style" - pełen nowości, pomysłów i klasyków, którymi warto się inspirować. Zobacz najlepsze stylizacje z tego wydarzenia!

Tydzień mody męskiej w Londynie 

Londyński "fashion week" mody męskiej to drugie, po florenckim Pitti Uomo, najważniejsze wydarzenie dedykowane panom w tej branży. W dniach 6-7 stycznia 2019 swoje kolekcje zaprezentowało ponad 50 marek i projektantów, wśród nich: Barbour, Belstaff, Iceberg, E.Tautz czy Chalayan. Naszą uwagę przyciągnęła nie tylko moda z wybiegów, ale też moda ulicy - różnorodna, pomysłowa i pełna inspiracji na nowy sezon. Choć w Londynie pokazano kolekcje na kolejną już jesień i zimę 2019, wiele elementów można wykorzystać od razu. Wybraliśmy pięć rzeczy i trendów do skopiowania w codziennych stylizacjach.

GOLF

Klasyk męskiej i damskiej garderoby wraca do łask i staje się elementem "fashion". Pisaliśmy o tym w artykule: Golf znowu "cool". Nie wierzysz? Zobacz, kto nosił go przed tobą. Teraz nie mamy wątpliwości, w nowym sezonie bez golfu ani rusz! Nosimy go pod marynarkę, kurtkę, a nawet koszulę (patrz sylwetka po prawej).

SPORTOWE LOGO

Na co dzień i na salony - każda okazja jest dobra, by wyeksponować sportowe logo. Ale uwaga! Nie wszystkie marki są "cool". Najbardziej pożądane to te, które odwołują się do estetyki retro z lat 80. Wśród nich prym wiedzie Fila, Kappa i Adidas Originals.

KOMPLETY

Wraca trend sprzed lat, czyli noszenie ubrań w komplecie. Porządek w stylizacji trzeba jednak przełamać zadziornymi akcentami. Zamiast zapięte na ostatni guzik, kurtki i marynarki nosimy "na luzie". Moda na komplety dotyczy również damskiej garderoby. W tym wypadku wariantem może być też garniturowy zestaw ze spódnicą. 

WZORY

Inspiracja kulturą ludową wprowadza do współczesnej mody same dobre rzeczy: zaskakujące kolory, nowe desenie i mnóstwo "dzikiej" energii. Warto wykorzystać ją, by wyróżnić się w tłumie. Wzory, wzory i jeszcze raz wzory - to one będą królować w nadchodzących sezonach.  

DENIM

Mężczyzna w jeansach to za mało. Teraz ma mieć również jeansową koszulę i marynarkę. Wszystko może być w tym samym tonie, albo kompletnie "z innej beczki". Jeans ma być bohaterem stylizacji. W nawiązaniu do lat 70. przybierze formę dzwonów, w nawiązaniu do lat 80. - spodni "loose fit", a w nawiązaniu do lat 90. - spranej kurtki z naszywkami.    

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Co oznacza hashtag #pitti i dlaczego mężczyźni powinni go znać?

  

Więcej o: