Margot Robbie zagra Barbie. Kultowa lalka Mattel doczeka się pełnometrażowego filmu

Lalka Barbie pojawi się wkrótce na kinowym ekranie, a w roli kultowej zabawki zobaczymy aktorkę Margot Robbie

Wytwórnia Warner Bros Pictures oraz firma Mattel poinformowały, że w pierwszym aktorskim filmie o słynnej lalce Barbie, zagra australijska aktorka Margot Robbie. Produkowana od 1958 roku Barbie jest jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie i prawdziwą ikoną kultury masowej. Do tej pory powstało około trzydziestu animowanych filmów ze słynną Barbie.

Margot Robbie zostanie Barbie

 

O wspólnym projekcie Warner Bros i Mattel mówiono już od zeszłego roku. Wówczas pojawiły się sugestie dotyczące aktorki, która miałaby wcielić się w postać kultowej lalki. Najczęściej wymieniano nazwisko Amy Schumacher, ale spekulowano rówież o możliwości zatrudnienia do filmu Anne Hathaway. Ostateczny wybór padł jednak na Morgot Robbie, aktorkę znaną przede wszystkim z roli Harley Quinn z "Legionu Samobójców", udziału w filmie "Wilk z Wall Street" oraz nominowanej do Oskara roli w obrazie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". W 2019 roku aktorka wcieli się również w postać Sharon Tate w najnowszym filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood". 

Margot Robbie: Jestem zaszczycona, że zagram Barbie

 

W komentarzu dla serwisu Variety aktorka przyznała, że udział w filmie jest dla niej dużym wyróżnieniem.

Zabawa z Barbie promuje u dziecka pewność siebie, buduje ciekawość oraz umiejętność komunikacji z samym sobą. Przez sześćdziesiąt lat obecności na rynku, Barbie umożliwiała dzieciom wyobrażanie siebie w różnych rolach, od księżniczki po prezydenta. Jestem zaszczycona tym, że zagram i będę współprodukować film, który będzie miał ogromnie pozytywny wpływ na dzieci na całym świecie

Lalka Barbie: kontrowersyjna zabawka zmienia swoje oblicze

 

Na przestrzeni ostatnich lat lalka Barbie, oskarżana o promowanie wyidealizowanego wizerunku kobiety, przeszła sporą metamorfozę. W 2016 roku firma Mattel wypuściła na rynek trzy nowe modele Barbie: pulchną, niską i wysoką. W zeszłym roku Martyna Wojciechowska otrzymała lalkę wzorowaną na swoje podobieństwo. Uhonorowana nagrodą Barbie Shero podróżniczka, została pierwszą Polką w gronie znanych kobiet. Barbie ma również swoje oficjalne konto na instagramie, które obserwuje prawie dwa miliony użytkowników. Barbie pozuje w ubraniach najsłynniejszych domów mody i "spotyka się" z celebrytami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.