Mango kolekcja wiosna-lato 2019

W sezonie wiosna-lato 2019 Mango inspiruje się naturą oraz przywołuje wspomnienia z lat 90. Wybraliśmy najciekawsze elementy kolekcji.

Mango wiosna-lato 2019: kolory i wzory inspirowane naturą 

Projektanci hiszpańskiej sieciówki sięgnęli po inspiracje do świata natury. W najnowszej kolekcji prym wiodą subtelne i minimalistyczne barwy ziemi, neutralne odcienie bieli, piasku oraz ciemnego drewna. Wybrane przez Mango odcienie idealnie współgrają z listą najmodniejszych kolorów 2019 roku ogłoszonych przez instytut Pantone. W wiosennej kolekcji marki odnajdziemy brązy Toffee i Brown Granite, żółcienie Mango Mojito oraz neutralną bazę beżowych odcieni Soybean i Sweet Corn.

Paleta kolorów inspirowana naturąPaleta kolorów inspirowana naturą Mango 2019


Stonowanym kolorom ziemi towarzyszą odważne nadruki wpisujące się w najgorętsze trendy wiosennego sezonu. To przede wszystkim mocne, zwierzęce wzory wprowadzające akcent rodem z Dzikiego Zachodu: teksturowane tkaniny imitujące krowią sierść oraz wężową skórę. Inspirację światem natury dostrzec można również w wykorzystanych w kolekcji materiałach: pojawiają się ubrania wykonane z lnu, plecione dodatki oraz detale imitujące drewno. 

Kowbojskie motywy to jeden z wiodących trendów sezonu wiosna-lato 2019Kowbojskie motywy to jeden z wiodących trendów sezonu wiosna-lato 2019 Mango wiosna 2019

Mango wiosna-lato 2019: powrót do lat 90. 

Hiszpańska marka proponuje klasyczny minimalizm odwołujący się do najlepszych wzorców mody lat 90. W wiosennej kolekcji znajdziemy proste, dwurzędowe marynarki, bluzki koszulowe z ciekawymi detalami w formie guzików czy sprzączek, a także sukienki o długości midi. Wśród modnych wzorów nie mogło zabraknąć grochów oraz kraty. Projektanci Mango zdecydowali się również na odświeżenie garderoby biurowej, proponując pastelowe odcienie różu, zieleni oraz żółci. Inspirowane naturalną elegancją ubrania zestawiono z mniej formalnymi dodatkami. 

W nowej kolekcji można zauważyć inspiracje minimalizmem lat 90.W nowej kolekcji można zauważyć inspiracje minimalizmem lat 90. Mango wiosna - lato 2019