18 nowych sklepów Reserved do 2023 roku. Marka planuje ekspansję w Izraelu.

W 2019 roku Reserved planuje otwarcie pięciu nowych salonów, natomiast do końca roku 2023 na terenie Izraela działać ma łącznie 18 sklepów marki.

Reserved otwiera kolejne sklepy w Izraelu

Pierwszy salon Reserved w Izraelu otwarto w sierpniu 2018 roku niedaleko centrum Tel Awiwu. Debiut marki okazał się wielkim sukcesem, dlatego LPP zaplanowano otwarcie kolejnego sklepu o powierzchni 700 mkw. centrum handlowym Givatyim w Tel Awiwie na koniec tego roku. 

Na ten moment wyniki, jakie osiągnął pierwszy w tym kraju sklep Reserved, znacząco przekraczają nasze pierwotne oczekiwania. Przychody, które osiągnęliśmy tam z 1 metra kwadratowego, są trzykrotnie wyższe niż średnia dla tej marki. Takie rezultaty pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem, a nasze ambicje intensywnego rozwoju na rynku izraelskim wydają się uzasadnione

- podsumowuje wiceprezes LPP ds. finansowych, Przemysław Lutkiewicz.

Otwarcie sklepu Reserved we Frankfurcie nad MenemOtwarcie sklepu Reserved we Frankfurcie nad Menem LPP

W oświadczeniu dla serwisu dlahandlu.pl Lutkiewicz potwierdził otwarcie w 2019 roku pięciu nowych salonów Reserved, m.in. w Jerozolimie oraz kolejnego w Tel Awiwie. Tym samym ma być realizowany plan zwiększenia sprzedaży w Izraelu. Docelowo LPP chce wprowadzić na tamtejszy rynek wszystkie swoje marki - Cropp, House, Mohito oraz Sinsay.

Sklepy Reserved na świecie

Salony polskiej marki działają już w ponad 20 krajach na całym świecie. W 2015 roku  sklepy Reserved otworzono w Katarze, Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej. Rok później Reserved pojawił się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na początku września 2017 roku salon Reserved pojawił się na najbardziej prestiżowej handlowej ulicy w Londynie. Na otwarciu sklepu przy Oxford Street pojawiła się współpracująca przy kampanii marki topmodelka Kate Moss. 

Otwarcie salonu Reserved w KazachstanieOtwarcie salonu Reserved w Kazachstanie LPP

Z końcem października polska firma odzieżowa otworzyła pierwszy salon swojej flagowej marki Reserved w kazachskim Ałmacie. Kolejne otwarcia, tym razem marek House, Mohito oraz Sinsay, odbędą się 21 listopada w Centrum Handlowym A’port. Do końca 2018 roku klienci tej samej galerii będą mogli odwiedzić również salony marki Reserved oraz Cropp. Łącznie sieć posiada ponad 460 sklepów. W 2019 roku planuje otwarcie sklepów w Finlandii oraz Bośni i Hercegowinie.

Po wrześniowym debiucie Słowenia to już piąty kraj Europy Południowej, w którym obecne są salony marek LPP. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych wyników w tym regionie. Na początek w Słowenii otworzyliśmy salon Reserved, a w planach mamy kolejne sklepy naszych marek. Już teraz skala działalności LPP w tym regionie wymaga wsparcia centrum dystrybucyjnego – stąd nasza decyzja o wynajęciu magazynu w Rumunii

– komentuje wiceprezes Lutkiewicz. Nowe centrum dystrybucyjne w Rumunii ma docelowo wesprzeć sprzedaż internetową LPP w Europie Południowo-Wschodniej.