Madelle jesień - zima 2018. Przerysowana elegancja w stylu lat 80.

Polska marka Madelle po raz kolejny inspiruje się modą spod znaku retro. W jesienno - zimowej kolekcji sięga do estetyki lat 80., wydobywa z niej najbardziej zmysłowe i drapieżne elementy: podkreślone ramiona, drapowania oraz zwierzęce nadruki.

Marynarka z mocno podkreślonymi ramionamiMarynarka z mocno podkreślonymi ramionami Madelle

Madelle: francuski szyk w polskim wydaniu

Marka Madelle wydobywa to, co najlepsze z francuskiej mody i przekłada to na język polskiej ulicy. Prostą elegancję stara się łączyć z modą minionych lat, a stylistyce retro nadać nieco bardziej nowoczesny charakter. W wiosennej-letniej kolekcji Madelle zachwycały przede wszystkim romantyczne sukienki inspirowane modą retro, w tym sezonie marka proponuje nieco bardziej zadziorne modele nawiązujące do estetyki lat 80. Nie jest to jednak bezpośrednie przełożenie stylu charakterystycznego dla tej dekady, a jedynie subtelne nawiązanie do wybranych elementów mody tego okresu: mocno zarysowanej linii ramion, która pojawia się w projektach marynarek czy płaszcza, zmysłowo drapowanych sukienkach czy mocnych nadrukach. 

Sukienki z kolekcji jesień-zima 2018Sukienki z kolekcji jesień-zima 2018 Madelle

W każdej kolekcji Madelle najważniejsze są sukienki. W sezonie jesienno - zimowym wykorzystano drukowane jedwabie, wśród deseni pojawiły się popularne groszki i drobne florystyczne nadruki, ale także motywy zwierzęce. Sukienki ozdobiono perełkami, bufiastymi rękawkami, delikatnymi haftami oraz kołnierzykami. To wciąż stylistyka retro, ale już nie tak sielska i romantyczna, jak w poprzedniej kolekcji. 

Wśród projektów znajdziemy także płaszcze z wielbłądziej wełny, marynarki w kratę z mocno podkreślonymi ramionami czy złotymi guzikami, koszule, spodnie i jedwabne apaszki.

Kolekcja jesień-zima 2018Kolekcja jesień-zima 2018 Madelle

Madelle to polska marka obecna na rynku od 2013 roku. Ugruntowaną pozycję zapewniła jej kolekcja retro sukienek, które zdobyły ogromną popularność wśród klientek szukających kobiecych projektów oraz jakości na najwyższym poziomie. 

Więcej o: