Jak zorganizować praktyczne miejsce do pracy zdalnej? Zacznij od technologii

Materiał promocyjny
21.05.2021 11:34
Jak zorganizować miejsce do pracy zdalnej?

Jak zorganizować miejsce do pracy zdalnej? (Fot. mat. partnera)

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę bez technologii. W 2021 roku częściej niż "w realu" spotykaliśmy się na telekonferencjach. Biuro znajduje się tam, gdzie my - jest mobilne i ma być przede wszystkim praktyczne. Rozwój technologii pociągnął też za sobą pojawienie się nowych profesji, które mobilność mają zapisane w swoim DNA.

Dziś media przenoszą się do sieci, jak i wiele innych profesji, związanych z pracą kreatywną. Projektanci mody prezentują swoje kolekcje na awatarach, styliści proponują zestawienia ubrań, składając je w wirtualny kolaż. Architekci już dawno odzwyczaili się od kreślenia na papierze – teraz wszystko odbywa się za pośrednictwem technologii. Nie mówiąc już o nowych zawodach, takich jak np. influencer czy specjalista od social mediów. System pracy również przeszedł ogromną metamorfozę.

MotorolaMotorola moto g100

 Biuro przestało być postrzegane jako budynek. Dziś może być nim każde miejsce, co doceniają szczególnie ci, którzy lubią działać w dynamiczny sposób. A skoro chcemy stawiać na postęp, to i nasze miejsce do pracy zdalnej powinno za nim nadążać. Jak więc powinniśmy je urządzić?

MotorolaMotorola moto g100

Zadbaj o technologię

Telefon już dawno przestał być urządzeniem używanym wyłącznie do komunikacji. Wybierając smartfon, który ma stać się naszym narzędziem pracy, należy brać pod uwagę możliwości, jakie oferuje w kontekście zawodowych obowiązków. Przykład? Najnowsza motorola moto g100 to model, który zmienia sposób korzystania ze smartfonu. Jeśli chodzi o dane techniczne, warto wiedzieć, że wyposażona została w procesor Snapdragon™ 870 5G. Co to konkretnie oznacza? W codziennym użytkowaniu system przekłada się na świetną wydajność sprzętu i szybkość transmisji danych. Jeśli przesyłasz i pobierasz pliki, robisz dużo zdjęć, masz mnóstwo aplikacji, a do tego działasz na kilku polach jednocześnie, ten model jest w stanie nadążyć za twoim rytmem pracy. Dużym atutem jest też 128 GB wbudowanej pamięci masowej, do której można dodać kartę pamięci o wielkości 1 TB. Możesz przechowywać na swoim sprzęcie nawet duże pliki graficzne, fotografie wysokiej rozdzielczości (np. z sesji zdjęciowej) czy wideo. Pozostając w tematyce aparatu, motorola moto g100 została wyposażona w tryb Dual Capture. Polega on na rejestrowaniu wideo tylną i przednią kamerą jednocześnie. Daje to fantastyczne możliwości nagrywania filmików z perspektywą obu stron. To świetna opcja dla influencerów i innych specjalistów działających w obszarze social mediów. W motoroli poza aparatami głównym, teleobiektywem i aparatem do selfie są jeszcze dwa ultraszerokokątne po obu stronach telefonu. Pozwalają one objąć cztery razy więcej obrazu w kadrze, a do tego uwaga – można je uruchomić poprzez przekręcenie nadgarstka!

MotorolaMotorola moto g100

Prawdziwy hit – platforma Ready For

Jednak prawdziwym hitem jest platforma Ready For, dostępna w smartfonie moto g100. Daje ona możliwość podłączenia smartfonu do monitora lub telewizora, by wykorzystać je do pracy biurowej lub rozrywki z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcji telefonu. Jest to wyjątkowe rozwiązanie w branży smartfonów i na pewno przydatne w pracy. Jeśli wybierzemy tryb zdalnego pulpitu i za pomocą Bluetooth podłączymy do moto g100 myszkę i klawiaturę, możemy działać jak na tradycyjnym komputerze. Możesz skorzystać np. z monitora Lenovo G27c-10, myszy Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse i klawiatury Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II, które są widoczne na zdjęciach. Jeśli nie mamy do dyspozycji myszki, funkcję gładzika może pełnić smartfon. Tryb czatu wideo to idealne rozwiązanie dla osób, które często uczestniczą w wirtualnych spotkaniach, przemieszczając się po mieście, czy pracując zdalnie z kawiarni. Umożliwia on śledzenie naszego ruchu, byśmy zawsze byli utrzymani w kadrze, dzięki czemu nasi rozmówcy będą mieli wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu. Technologia Audio Zoom rejestruje nasz głos, a odfiltrowuje hałasy z otoczenia. Jednak nie samą pracą człowiek żyje. Platforma Ready For ma również dwa tryby z fokusem na rozrywkę. W trybie telewizora wyświetlimy na monitorze obrazy z aplikacji, nawet jeśli telewizor nie jest „smart", dzięki czemu zawsze jesteśmy zalogowani do naszych ulubionych serwisów streamingowych bez konieczności wpisywania haseł na obcych urządzeniach. Natomiast w trybie gier odpalimy je na dużym ekranie, a do tego bezprzewodowo podłączymy pada. Co jeszcze potrafi nowa motorola? Jeśli pracujesz do późna, machnij telefonem, a włączy ci latarkę.

Platforma Platforma  Ready For

Otaczaj się ładnymi rzeczami

O ile w tradycyjnym biurze „skazani" byliśmy na zastany design, tak pracując zdalnie sami możemy decydować o tym, co znajduje się wokół nas. Otaczanie się ładnymi przedmiotami ma znaczenie! Zaczynając od biurka i krzesła, niekoniecznie trzeba iść w sztampowe modele. Równie dobrze do pracy posłuży ci ładny, kolorowy stół. Możesz zdecydować o jego wielkości i kolorze. Zamiast zwykłego plastikowego pojemnika na dokumenty, wybierz ozdobny koszyk, a długopisy umieść w ulubionym kubku. Jeśli posiadasz ścianę przed biurkiem, powieś na niej fajne plakaty i złote myśli, które zmotywują cię do działania. Ważne są również punkty świetlne – modne aktualnie łańcuchy lampek stworzą miłą atmosferę, ale lepiej wybrać nieco chłodniejsze światło dla odpowiedniego skupienia. Zamiast ciężkiego krzesła biurowego, postaw na designerski fotel. Będzie ozdobą wnętrza, nawet jeśli przeniesiesz się z pracą zupełnie gdzie indziej. Twój smartfon do pracy też niech będzie ładny! Jak nowa motorola moto g100 w kolorze Iridescent Ocean, który mieni się w zależności od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy.

MotorolaMotorola moto g100

Notes, słuchawki i wszystko, czego ci potrzeba miej w torbie

W 2021 roku stawialiśmy na mobilność, a więc w wielu przypadkach nasze biuro było tam gdzie my. Prawdziwym zbawieniem jest wtedy duża i praktyczna teczka, która pomieści sprzęt technologiczny, a do tego całą resztę akcesoriów potrzebnych do pracy. Upewnij się, że ma dużo przegródek i kieszenie zapinane na suwak, w których schowasz cenniejsze przedmioty takie jak np. słuchawki czy aparat fotograficzny. Aktualnie modne są zarówno torby skórzane jak i materiałowe np. z nylonu. Ten materiał wrócił do łask wraz z trendami z lat 90. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, ale pewne rzeczy nigdy nie stracą terminu ważności. Podręczny notes i długopis zawsze się przyda – chociażby do zapisywania pomysłów na kolejne wyzwania!

MotorolaMotorola moto g100

Więcej o: