Są wygodne i przydadzą się na każdy teren! Miłośnicy pieszych wycieczek będą zachwyceni

Natalia Szyperek
26.01.2021 19:45
Buty outdoorowe męskie

Buty outdoorowe męskie (Fot. Materiały Promocyjne Partnera)

Buty outdoorowe męskie cieszą się ogromną popularnością, a ich oferta jest obecnie bardzo rozbudowana i nawet doświadczonemu turyście trudno zorientować się w dostępnych opcjach. Zanim jednak zaczniesz się zastanawiać nad konkretną marką, pomyśl na spokojnie jaki typ obuwia jest ci potrzebny. Później możesz wybierać w fasonach i kolorach!

Buty outdoorowe męskie - jaka jest ich rola?

Buty outdoorowe męskieButy outdoorowe męskie Fot. Shutterstock

Czeka cię wycieczka w góry i zastanawiasz się jakie buty wybrać? To pytanie zadają sobie nie tylko początkujące osoby, lecz także zaawansowani turyści. Przyczyną tego jest to, że buty do chodzenia po górach mają do spełnienia naprawdę wiele różnorodnych funkcji. Buty outdoorowe męskie powinny przede wszystkim: chronić twoje stopy przed nawierzchnią, która na szlaku często bywa twarda i nierówna, zapewnić osłonę przed wystającymi korzeniami i kamykami, amortyzować wstrząsy, stabilizować kostkę, zabezpieczać przed dostawaniem się wody z zewnątrz, odprowadzać wilgoć ze środka, zapewniać przyczepność także na nierównym i śliskim podłożu oraz gwarantować komfort termiczny. Podsumowując, buty outdoorowe męskie muszą być stabilne i wytrzymałe! Teraz niektóre modele kupisz nawet do -45% taniej - korzystaj!

Buty outdoorowe męskie - niskie czy wysokie?

Buty outdoorowe męskie możemy podzielić na dwie grupy: wysokie i niskie. Wysokie buty są dobrym wyborem dla dwóch, dość odmiennych grup:

  • początkujących turystów szukających obuwia na krótkie wyjazdy – wysokie buty outdoorowe osłonią cię dobrze przed błotem, wilgocią, a także śniegiem. Tego typu buty stabilizują też lepiej stopę, która w przypadku początkujących turystów często nie jest jeszcze przyzwyczajona do chodzenia po ciężkim terenie, jakim są chociażby góry;
  • doświadczonych osób potrzebujących butów na cięższe warunki – na wysokie buty powinni się oczywiście zdecydować wszyscy turyści szukający butów na zimę. Wysokie treki dobrze się też sprawdzą w skalistym terenie w Tatrach czy Alpach.

Kiedy więc warto wybrać niskie buty outdoorowe męskie? Takie obuwie to dobry wybór dla w miarę doświadczonych osób potrzebujących butów na ciepłe miesiące. Niskie buty są o wiele lżejsze, więc idzie się w nich wygodniej i szybciej. Niskie buty trekkingowe mogą się też sprawdzić w porach przejściowych. Wybór należy do ciebie!

Buty outdoorowe męskie - pora na wiosenne modele

Buty outdoorowe męskieButy outdoorowe męskie Fot. Shutterstock

Jako, że zbliża się sezon wiosenny warto już teraz zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Wiosenne buty outdoorowe męskie charakteryzują się przede wszystkim niesamowitą lekkością. Są to zazwyczaj niskie modele sięgające przed kostkę. Najlepiej sprawdzają się podczas wycieczek w niskie, albo średnie pasma górskie, gdy nie masz zamiaru nieść ze sobą większego obciążenia. Wiosenne buty trekkingowe przeróżnych marek dostępnych na rynku zapewnią dobrą przyczepność, wodoodporność oraz oddychalność, dzięki czemu możesz być pewny, że zagwarantują ci niezbędny komfort nawet podczas najdłuższych wędrówek. Piesze wycieczki w takich butach to przyjemność - przekonaj się!