Skórzane kurtki męskie - dobra jakość na lata w konkurencyjnych cenach. Przegląd

KS
22.03.2019 09:00
Skórzane kurtki męskie

Skórzane kurtki męskie (fot. pexels)

Skórzana kurtka to inwestycja na lata - dobrej jakości kurtka z czasem będzie nabierać charakteru, a odpowiednio pielęgnowana skóra będzie nam służyć bez oznak zniszczenia przez długi czas.

Ponadczasowe skórzane kurtki 

Skórzane kurtki cieszą się popularnością od lat. W Polsce często nazywane są ramoneskami, ponieważ została w naszym kraju spopularyzowana dzięki zespołowi punkrockowemu Ramones w latach 70-tych. Słynna ramoneska, a właściwie kurtka motocyklowa Perfecto została zaprojektowana w 1928 roku przez Irvinga Schotta. Na przełomie lat 60-70 ubiegłego wieku ramoneska kojarzyła się nie tylko z subkulturą motocyklistów, ale także z zespołami muzyki rockowej i heavy metalowej. 

Fason ramoneski ewoluował przez lata i dzisiaj w ofercie kurtek skórzanych znajdziemy bardzo różnorodne modele. Wciąż wiele marek czerpie inspiracje z oryginalnego projektu Perfecto 618, ale zdecydowanie nie jest to już okrycie zarezerwowane jedynie dla motocyklistów czy miłośników mocnego brzmienia. Po kurtki skórzane sięga się teraz często do stylizacji smart-casual, łącząc z bardziej eleganckimi elementami garderoby. Dużym plusem wysokiej jakości skórzanej odzieży jest to, że są to ubrania i dodatki, które możemy nosić przez lata. Przy odpowiedniej konserwacji często nie będzie widać również dużych śladów zużycia. Dla wielu osób jednak to właśnie lekkie przetarcia powstałe na skórzanej kurtce podczas jej noszenia nadają niezwykłego, unikatowego charakteru tej części odzieży. 

Poniżej znajdziecie kilka wybranych przez nas modeli, które idealnie sprawdzą się wiosną i jesienią. 

Więcej o: