Piłkarskie korki

Może i nie zagrasz w nich jak Ronaldo, ale z pewnością poczujesz się chociaż trochę jako on. Wybraliśmy najciekawsze piłkarskie korki na rynku.
Korki piłkarskie
Korki piłkarskie Shutterstock

Jakie korki kupić

Spór, czy kupić korki z prawdziwej skóry czy z tworzywa sztucznego, rozstrzygnęlibyśmy raczej na korzyść tych drugich. Lepiej dopasują się do stopy, są lżejsze i dobrze zniosą kontakt z mokrą murawą. 

Lanki (czyli kolce odlane z tworzywa sztucznego) nadają się do gry nawet na murawach w złym stanie. Plus są lżejsze niż aluminiowe wkręty. Minus - jeśli się złamią, buty będą bezużyteczne.

Korki wybieraj w zależności od pozycji, na której grasz: napastnik potrzebuje lekkich, obrońca wytrzymałych, a pomocnik takich, żeby lepiej czuć piłkę. 

Ciekawe modele korków

Korki o klasę wyżej
Korki o klasę wyżej mat. prasowe

New Balance Furon 4.0. Pro. Model pochodzi ze specjalnej mundialowej kolekcji Otruska inspirowanej mitycznym trzygłowym psem. Powiększona strefa kontaktu z piłką pomaga piłkarzowi oddać bardziej precyzyjny strzał. 

Nike Mercurial Victory VI. Ważą zaledwie 196 g, są aerodynamiczne i mają idealnie przylegać do stopy tak, abyś jak najszybciej dobiegł do piłki. 

Adidas X 17.1 FG. Pokryte teksturą Non Stop Grip, która sprawia, że piłka łatwiej utrzymuje się przy bucie. Dodatkowo możesz je spersonalizować i zamówić indywidualny nadruk. 

Puma Future 18.3 Fg. Wyższy, elastyczny zapiętek chroni przed "skrobaniem po achillesach", co ceni sobie Antoine Griezmann. Stożkowe oraz podłużne kolce zapewniają dobrą przyczepność i zwrotność. 

Więcej o: