Pielęgnacja twarzy dla mężczyzn - czego potrzebujesz?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy powinna stać się nawykiem każdego dbającego o siebie mężczyzny. Podpowiadamy, jakich kosmetyków potrzeba oraz jakie zabiegi powinno się wykonywać.

Oczyszczanie

To pierwszy i najważniejszy krok. Nie, nie wystarczy umyć twarzy mydłem. Takim sposobem tylko byś wysuszył skórę. Wybierz preparat do oczyszczania twarzy - najczęściej będzie to żel i stosuj codziennie. Raz w tygodniu warto również zrobić peeling przy pomocy odpowiedniego kosmetyku. Peeling złuszcza martwy naskórek i głębiej oczyszcza cerę. Dodatkowo raz na jakiś czas możesz również oczyścić nos przy pomocy odpowiedniego plastra, dzięki czemu pozbędziesz się wszystkich nieczystości za jednym pociągnięciem.

Pielęgnacja: wszystko, co musisz wiedzieć o goleniuPielęgnacja: wszystko, co musisz wiedzieć o goleniu fot. prodakszyn/Shutterstock

Nawilżanie

Krem nawilżający powinien stać się podstawowym kosmetykiem, bez którego nie wychodzisz z domu. Używaj odpowiedniego kosmetyku codziennie oraz po każdym goleniu. Tego typu produkty regenerują skórę i tworzą warstwę ochronną. Dobrej jakości krem będzie również zawierał filtr przeciwsłoneczny, który również wpływa na poprawę wyglądu skóry twarzy. 

Nigdy więcej suchej skóryNigdy więcej suchej skóry Fot. Shutterstock

Odżywianie

Raz na jakiś czas warto również pomyśleć o zabiegu odżywiającym skórę twarzy. W salonie kosmetycznym coraz odważniej pojawiają się również panowie, więc nie ma powodu, abyś się krępował. Na zabieg u kosmetyczki możesz umówić się raz na 2-3 miesiące, a efekt będzie bardzo dobry. Dodatkowo możesz również zainwestować w maskę odżywczą na twarzy - do stosowania raz na 1-2 miesiące. Nie obawiaj się masek przeznaczonych dla kobiet - męskiej skórze też pomoże. 

Poprzez odpowiednie zadbanie o siebie, rośnie również nasza pewność siebie i własnego dobrego wyglądu. To ważne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Nie potrzebujesz przy tym specjalistycznych zabiegów, które często nie są ani przyjemne ani tanie. Jeżeli zadbasz o codzienną pielęgnację twarzy, to szybko zauważysz poprawę jej wyglądu a tym samym i twojego samopoczucia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.