Maszynka czy golarka? Zobacz, co wybrać!

Adrianna Olejnik
13.03.2017 16:00
Fot. www.craveonline.com, autor: brak informacji  / www.trendymods.com, autor: brak informacji

Fot. www.craveonline.com, autor: brak informacji / www.trendymods.com, autor: brak informacji (Fot. www.craveonline.com, autor: brak informacji / www.trendymods.com, autor: brak informacji)

Tradycyjna maszynka do golenia na mokro czy nowoczesna golarka elektryczna? Przed takim dylematem stoi wielu mężczyzn. Przyglądamy się wadom i zaletom obu narzędzi, by ułatwić panom wybór.

Maszynka

Golenie się to codzienny rytuał większości mężczyzn. Może odbywać się za pomocą brzytwy, maszynki lub golarki elektrycznej. Na pierwszy ogień bierzemy tradycyjną metodę golenia, czyli posługiwanie się maszynką. Najważniejsze zalety klasycznej maszynki to dokładność i precyzja , z jaką dociera do trudno dostępnych miejsc. Poręcznym ostrzem można bez trudu manewrować, by dotrzeć do każdego miejsca na twarzy, a ponadto usuwa ono włosy tuż przy skórze , nie wyrywając ich. Co więcej, metoda golenia na mokro , bo tak właśnie używa się maszynki, zapewnia lepsze nawilżenie skóry i nie powoduje podrażnień, które mogą przytrafić się w czasie golenia golarką elektryczną. Wydaje ci się, że używanie maszynki to przestarzały trend? Wcale nie! Jeśli jesteś fanem designerskich gadżetów, to współczesne maszynki do golenia zaskoczą cię swoim wyglądem. Retro lub bardzo nowocześnie wyglądające modele to miły dla oka element wystroju łazienki. Dodatkowo możesz pokusić się o kupno specjalnego pędzla, który ułatwi aplikację kosmetyków  i również wygląda bardzo stylowo.

Fot. kolaż logo24 / materiały partnerówFot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów

Golarka

Jak golić się golarką elektryczną? Nad tym zastanawia się wielu mężczyzn i nie próbuje nawet tej metody, bojąc się, że okaże się skomplikowana i nie da oczekiwanych efektów. Tymczasem nie ma nic prostszego niż obsługa golarki - wystarczy włączyć ją i delikatnym ruchem przejeżdżać po zaroście. To tak zwana metoda golenia "na sucho ", choć na rynku dostępne są golarki elektryczne, których można używać z kosmetykami i wodą. Zalety golarki? Szybkość, mobilność (przydatna w podróży) oraz zmniejszone ryzyko skaleczeń. Minusy to niewątpliwie trudności z precyzyjnym dotarciem od wszystkich zakamarków twarzy .

Fot. kolaż logo24 / materiały partnerówFot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów

Pielęgnacja

Nieważne, czy wybierzesz metodę golenia na mokro czy na sucho i czy użyjesz maszynki czy golarki elektrycznej - twoja skóra zawsze po takim zabiegu, jak również w trakcie jego trwania, potrzebuje nawilżenia i dodatkowej, specjalistycznej pielęgnacji. Po pierwsze, maszynki nigdy nie używaj na suchą skórę - doprowadzi to do podrażnienia i będzie naprawdę niemiłe w skutkach. Pianki i kremy do golenia to sprawdzone produkty, lecz coraz częściej można natrafić też na specjalne mydła do golenia , które zawierają w sobie ekstrakty z lawendy, kokosa lub eukaliptusa, dobrze wpływające na podrażnienia wywołane usuwaniem zarostu. Po goleniu zawsze użyj płynu i kremu nawilżającego.

Fot. kolaż logo24 / materiały partnerówFot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów Fot. kolaż logo24 / materiały partnerów

Zobacz więcej maszynek, akcesoriów i kosmetyków do golenia.

Więcej o: