Styl Meryl Streep - klasyczna elegancja w wydaniu glamour

Joanna Szczurek
02.03.2018 16:00
Streep

Streep (Jason Merritt via Getty Images / materiały prasowe)

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy mogli obejrzeć 90. już uroczystość rozdania Oskarów. Wielkie emocje wywołuje nie tylko werdykt Akademii, ale też zjawiskowe kreacje aktorów i aktorek. Chcemy przyjrzeć się bliżej stylizacjom Meryl Streep, która poza swoim niezaprzeczalnym talentem aktorskim, może pochwalić się świetnym wyczuciem stylu. Prezentujemy 3 stylizacje aktorki, które przykuły naszą uwagę.

Meryl StreepMeryl Streep Shutterstock/ Jason Merritt via Getty Images


Styl Meryl Streep to przede wszystkim elegancja, potraktowana jednak z przymrużeniem oka. Wybierająca zazwyczaj bezpieczne rozwiązania aktorka, dzięki konsekwencji w swoim stylu i przemyślanym stylizacjom, zawsze wygląda oszałamiająco. Wielkie brawa za zdolność dopasowania stroju do wieku, figury i urody, oraz za klasę i zgrabne wplatanie do swoich stylizacji modowego twista. Streep udowadnia, że nie trzeba ślepo podążać za modą, żeby wyglądać świetnie. I to w każdym wieku! Poniżej przedstawiamy nasze ulubione stylizacje aktorki.

Nowoczesna elegancja

Meryl Streep w spódnicyMeryl Streep w spódnicy Jason Merritt via Getty Images/ materiały prasowe

Ta stylizacja z rozdania Oscarów w 2015 roku to klasyczne zestawienie czarnej spódnicy z białą górą. Żeby zestawienie nie było zbyt grzeczne, aktorka dobrała do niego marynarkę o męskim kroju. Charakteru dodają całości rozcięcia po bokach spódnicy. Elegancka kopertówka i pasek z ozdobną klamrą sprawiają, że gwiazda wygląda elegancko i szykownie.

Kobiecy wdzięk

Meryl Streep w spódnicy z trenemMeryl Streep w spódnicy z trenem Shutterstock/ materiały prasowe

W tej stylizacji Meryl Streep pojawiła się na gali wręczenia Oskarów w 2014 roku. Ponownie wykorzystała swoje ulubione, monochromatyczne zestawienie czarnej spódnicy z białą bluzką. Tym razem całość wygląda mniej zachowawczo dzięki finezyjnemu krojowi bluzki. Nieregularny, jakby przez przypadek opadający dekolt zmysłowo odsłania ramię wciąż pozostając eleganckim. Aktorka dobrała do tego zestawienia rozłożystą spódnicę z krótkim trenem. Całość dopełnił biżuteryjny pasek w komplecie z bransoletką i kopertówka.

Klasyka z nowoczesnością

Maryl Streep w plisowanej spódnicyMaryl Streep w plisowanej spódnicy Shutterstock/ materiały prasowe

Ta stylizacja opiera się na połączeniu bieli z czernią. Zestaw jest bardziej nowoczesny niż dwa poprzednie, ponieważ dominują tu graficzne formy. Białe buty z czarnymi czubkami, czarna spódnica z białymi kontrafałdami i nieregularnym dołem oraz krótka bluzka z białymi stebnówkami tworzą spójną całość. Ta stylizacja jest też bardziej casualowa, dlatego możesz zainspirować się nią przy tworzeniu własnych zestawów.

Więcej o: