Jakie ubrania do ćwiczeń fitness?

Dagmara Łacny
Najważniejsze są chęci oraz wytrwałość, ale dobrze dobrany strój do ćwiczeń fitness sprawi, że z radością wskoczysz w ulubione legginsy i bluzę, a szpilki zamienisz na sportowe buty. Wiele elementów sportowej garderoby bez trudu wykorzystasz także w codziennych stylizacjach.

Jak wybrać ubrania do ćwiczeń fitness?

SportSport mat. partnera mat. partnera

Odpowiednio dobrany strój do ćwiczeń sprawi, że będziesz czuła się komfortowo i pewnie. Nowoczesne włókna i technologie mają za zadanie podnieść nie tylko wydajność treningu, ale także wpłynąć na twoje samopoczucie. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie ubrań do ćwiczeń fitness?

Właściwie dobrany strój musi być wygodny, dopasowany i elastyczny. W przypadku spodni do ćwiczeń zwróć uwagę na:

  • ściągacze w pasie - powinny być dopasowane do sylwetki, nie za luźne, ale też nie uciskające brzucha
  • długość - za długa nogawka może stwarzać zagrożenie, szczególnie przy luźnych spodniach dresowych.

Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonane są elementy twojej sportowej garderoby. Technologia DryControl zapewni doskonałą wentylację ciała. Antibacterial to przełomowa technologia wykorzystywana w najbardziej zaawansowanych modelach odzieży fitness. Pozwala ona na utrzymanie suchej powierzchni skóry i działa antybakteryjnie.

Coraz częściej ubrania sportowe wykorzystujemy w swoich codziennych stylizacjach. Sportowe buty zestawione z letnią sukienką czy spódnicą nikogo już nie dziwią. Tak samo jak bluza założona do klasycznej spódnicy i eleganckich botków.

Dresowa bluza + ołówkowa spódnica

BluzaBluza mat. partnera Stylizacja: theimpression.com / mat. partnera

Zobacz również inne sportowe ubrania, które pozwolą ci stworzyć różnorodne stylizacje:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.