Glam rock - stylizacje inspirowane modą z lat 70

Sezon koncertowy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dni pełne muzyki i mocnych, rockowych stylizacji. Taki styl nie jest jednak przeznaczony tylko na koncerty. Prezentujemy trzy ciekawe propozycje outfitów na różne okazje.

Glam rock, powszechnie znany jako styl w muzyce rockowej, swoim początkiem sięga lat 70. Nazwa tego nurtu wywodzi się od słowa "glamour", w tłumaczeniu "atrakcyjność, urok". Na scenie ten styl oznaczał kolorowe ubrania, wysokie buty i ostry makijaż. Jednym z pionierów glam rocka był David Bowie - niedawno zmarły artysta szokował na scenie obcisłymi, błyszczącymi kostiumami; dopełnieniem stroju były czerwone włosy i makijaż. Od kilku lat projektanci z powodzeniem wprowadzają elementy z tamtych czasów do swoich kolekcji. To nie tylko czarne, skórzane kurtki, spodnie, ćwieki i cekiny, ale też masywne buty i duża biżuteria. Wydaje się, że glam rock przeznaczony jest wyłącznie dla gwiazd, tymczasem pokazujemy, jak przemycić go zarówno na koncerty, imprezy, jak i do codziennych stylizacji.

Koncertowo

Od kilku sezonów m.in. Yves Saint Laurent wprowadza glam rock do swoich kolekcji, łączy kolory, tkaniny i wzory. Nie ma lepszego momentu na zaczerpnięcie inspiracji tym stylem niż koncerty. Żyją zgodnie z własnymi zasadami - możesz stworzyć stylizację całą w skórze i dobrać do niej ciężkie buty. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie torebki plecakiem. Nie może też zabraknąć czegoś błyszczącego i mocno podkreślonych oczu.

kolaż / http://www.vogue.com/ / autor: Yannis Vlamoskolaż / http://www.vogue.com/ / autor: Yannis Vlamos kolaż / http://www.vogue.com/ / autor: Yannis Vlamos kolaż avanti24 / http://www.vogue.com/ / autor: Yannis Vlamos

Mocny akcent

Jeżeli na co dzień nie chcemy za bardzo eksperymentować z mocnymi stylizacjami, możemy postawić na jeden ekstrawagancki element naszego stroju. Proponujemy jasną bazę podrasować intensywną czerwienią i czarnymi akcentami. Będzie niezwykle modnie i z pazurem.

kolaż / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Puccikolaż / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci kolaż / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci kolaż avanti24 / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci

Cekinowe szaleństwo

Wybierając kreacje na imprezę, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i ubrać się w bardzo modne stroje z cekinami. Sklepy proponują mnóstwo modeli sukienek, bluzek czy marynarek z tym elementem. Cekiny są bardzo często wybierane przez gwiazdy - cudownie odbijają światło, dzięki nim będziesz dosłownie lśnić.

kolaż avanti24 / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Puccikolaż avanti24 / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci kolaż avanti24 / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci kolaż avanti24 / źródło: http://www.vogue.com/ / autor: Gianni Pucci

Więcej ubrań i dodatków znajdziesz poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.