Trend z wybiegu: haftowane okrycia wierzchnie

Szukając kolejnych inspiracji dla naszych szaf, tym razem sięgamy do źródeł. Focus na okrycia wierzchnie oczami projektantów - stylowe wyróżnienie za pomocą ręcznych robót w tym sezonie będzie na wagę złota. Jakich modeli płaszczy i kurtek szukać i z czym je łączyć? Podglądamy najlepszych.

Hafty nie są odkryciem tego sezonu. Zaczęły pojawiać się już w kolekcjach wiosenno-letnich. Trend ten wziął się głównie za sprawą inspiracji stylem flamenco, która zaznaczył się także zamaszystymi falbanami i obniżoną linią ramion. Falbany przeszły drobne modyfikacje, pojawiając się także w obecnym sezonie, jednak w kwestii okryć wierzchnich niekwestionowanym faworytem są haftowane motywy. Możemy wyróżnić dwa główne nurty inspiracji projektantów - hafty inspirowane Dalekim Wschodem oraz motywy stylu latino . Pojawiając się na okryciach wierzchnich dodają im walorów estetycznych, dzięki którym w efektowny sposób możemy wyróżnić się na modnej ulicy. A teraz pora na naukę od najlepszych: tak to się robi na światowych wybiegach - w roli głównej haftowane okrycia wierzchnie.

Bomber jacket

zdj. Belstaff, ImaxTree / kolaż Avanti24zdj. Belstaff, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Belstaff, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Belstaff, ImaxTree / kolaż Avanti24

To już kolejny sezon, w którym kurtki bomber nie dają się zdetronizować. W tym sezonie nosimy kurtki z satynowych i welurowych materiałów, na których widnieją misterne koronki. Z jednej strony mamy sportowy krój, z drugiej materiały przypisywane stylizacjom wieczorowym z efektownymi ozdobami. Był to najczęściej pojawiający się model na pokazach mody, który teraz przeniósł się na sklepowe witryny popularnych sieciówek.

Oversizowe kurtki

zdj. Delpozo, ImaxTree / kolaż Avanti24zdj. Delpozo, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Delpozo, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Delpozo, ImaxTree / kolaż Avanti24

Coś dla tych z Was, które lubią konstrukcyjne formy, nietypowe kształty i przekornie zaburzone sylwetki. Jednym słowem - modowe eksperymenty. Oversizowe kurtki są odważnym wyróżnieniem same w sobie, a z dodatkowymi zdobieniami w postaci haftów na pewno nie zginiesz na ponurej, jesiennej ulicy. pokazach mody, który teraz przeniósł się na sklepowe witryny popularnych sieciówek.

Płaszcze

zdj. Kantratzou, ImaxTree / kolaż Avanti24zdj. Kantratzou, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Kantratzou, ImaxTree / kolaż Avanti24 zdj. Kantratzou, ImaxTree / kolaż Avanti24

W tym sezonie sięgamy zwłaszcza po długie fasony płaszczy. Na dobrą sprawę możemy powiedzieć, że w przypadku tego okrycia wierzchniego hafty walczą o pozycję na równi z naszywkami , które w równej mierze są stylowym wyróżnieniem tego sezonu. Dodatkowo na scenę wkroczyły również oldschoolowe broszki, więc konkurencja rośnie w siłę. Które z nich zdobędą ten sezon? Pokażą nam to najbliższe tygodnie.

Jeszcze więcej najmodniejszych fasonów okryć wierzchnich znajdziecie w sklepie Avanti24.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.