Z cyklu "dookoła świata": Nowy Jork, Mediolan, Marrakesz

To już drugi artykuł z cyklu "Dookoła świata". Tym razem przyjrzymy się stylowi charakterystycznemu dla Nowego Jorku, Mediolanu i... Marrakesz! Zobacz nasze stylizacje, w których analizujemy wygląd mieszkanek zagranicznych miast.

1. Nowy Jork

To miejsce gdzie, jak śpiewała Alicia Keys, nie ma rzeczy niemożliwych , gdzie spełniają się marzenia, a ty czujesz się jak nowy! Z pewnością coś w tym jest, ponieważ to właśnie Nowy Jork uważany jest za metę dla osób głodnych sukcesu i sławy. To wielka mieszanka ludzi kultur całego świata, dzięki czemu jest również miejscem przepływu niesamowitej ilości inspiracji modowych. Zazdrościmy bohaterkom serialu "Seks w wielkim mieście", które mogą odważyć się na najbardziej kolorowe i wymyślne stylizacje bez bycia wytykane palcami. Nowy Jork kojarzy się ze stylem, który jest hybrydą przeróżnych motywów: urban, boho, folk, glamour...Nasza stylizacja również łączy elementy z pozoru nie do połączenia: elegancka, biurowa koszula, spodnie w mocnym kolorze, kurtka baseballowa, kultowe aviatory, srebrne oksfordki i czerwona listonoszka!

Dookoła świataDookoła świata Style DuMonde / Stylizacja Nowy Jork Style DuMonde / Stylizacja Nowy Jork

2. Mediolan

Włoska stolica mody i jedno z czterech gigantów jeśli chodzi o kluczowe edycje "fashion week". Mediolan kojarzy się z kreatywną elegancją wypracowaną przez znane na całym świecie luksusowe domy mody. Włoscy projektanci, mimo wielkiej międzynarodowej konkurencji młodych talentów, nadal wyznaczają trendy, ubierając "na czasie" zarówno młodzież jak i dojrzałe kobiety. Typowa Włoszka nie lubi mieć na sobie zbyt wielu kolorów. Jeśli już decyduje się na ubrania w odcieniach innych niż beże i brązy, to stara się ograniczać do dwóch, maksymalnie trzech barw. Musi czuć się stylowo, ale jednocześnie swobodnie, dlatego jeśli wybiera obcas, to na pewno nie ten najwyższy. Sekret włoskich ubrań tkwi w ich genialnym designie: specyficznej formie czy wzorze, które z pozoru proste, zawsze są przemyślanie i dzięki temu prezentują się idealnie.

Dookoła świataDookoła świata www.matchesfashion.com / Stylizacja Mediolan www.matchesfashion.com / Stylizacja Mediolan

3. Marrakesz

Ukochane miasto Yves Saint Laurent, inspirowało go przez wiele lat projektowania dla europejskiej klienteli. Yves zakochał się w Marrakeszu tak mocno, że kupił tam dom. Mocne wzory, naturalne tkaniny , kolorowe dywany, przyprawy w niesamowitych barwach, piaskowe budynki - to wszystko kojarzy się nam z miastem Maroko, inspirując przygotowaną stylizację. Silną pozycję zajmuje tutaj kolor niebieski w odcieniu kobaltowym, któremu towarzyszą zielony, pomarańczowy i czerwony. Długą luźną spódnicę łączymy z przewiewną bluzką, bogato zdobionymi kolczykami, sandałami oraz słomianą torbą w charakterystyczne wzory.

Dookoła świataDookoła świata www.shabbyapple.com / Stylizacja Marrakesz www.shabbyapple.com / Stylizacja Marrakesz

A oto inne części garderoby, które pozwolą Ci stworzyć podobne stylizacje:

Więcej inspirujących ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.