Trzy rzeczy, które sprawią, że ponownie pokochasz lata 90!

Wraca moda na lata 90., a wraz z nią trzy elementy garderoby, które na pewno pamiętacie! Dziś oddajemy się nostalgicznym wspomnieniom i układamy stylizacje, które sprawiają, że ponownie zakochujemy się w tym dziesięcioleciu i odkrywamy jego najlepsze modowe smaczki!

1. Bluzka z golfem bez rękawów

Pamiętacie młodą Jennifer Aniston w serialu "Friends", albo dziewczyny z "Beverly Hills 90210"? To te postaci wyznaczały trendy w latach 90., a bluzka z golfem bez rękawów to jeden z elementów garderoby, który pojawiał się u nich najczęściej! Zestawiona z jeansami typu "mom", albo krótką denimową spódniczką, tego typu bluzka wtedy była czymś zupełnie zwyczajnym. Dziś patrzymy na nią z nostalgią, ponieważ wywołuje zupełnie inne emocje.

Bluzkę z golfem bez rękawów nosi już Kendall Jenner i to nie tylko na co dzień, ale również eleganckie wyjścia. My również zestawiamy ją z eleganckimi spodniami w kant o długości 7/8 i wiązanymi sandałami z czubem.

Moda lata 90Moda lata 90 Kendall Jenner / Stylizacja z bluzką z golfem i eleganckimi spodniami w kant Kendall Jenner www.teenvogue.com / Stylizacja z bluzką z golfem i eleganckimi spodniami w kant

2. Jeansowe ogrodniczki

Jeansowe ogrodniczki to znów domena Rachel z "Friends", ale widziałyśmy je również u Britney Spears czy dziewczyn ze Spice Girls. Najlepiej prezentują się w połączeniu z krótkim topem odsłaniającym pępek. Kto ma jeszcze kolczyk w tym miejscu, bardzo dobrze, nareszcie znowu możemy śmiało go pokazywać! Z biżuterii dodatkowo wybieramy ciasno przylegający do szyi naszyjnik - choker. Aby dodać stylizacji nieco nowoczesnego wyrafinowania, ogrodniczki łączymy z żakietem. Do niego również pasują sportowe buty na niewielkiej platformie, takie jak nosiła Melanie C.

Moda lata 90Moda lata 90 Rachel "Friends" / Stylizacja z jeansowymi ogrodniczkami i krótkim topem Rachel "Friends" www.smartgirlsgroup.com / Stylizacja z jeansowymi ogrodniczkami i krótkim topem

3. Slip dress

Po polsku nazywana bieliźnianą sukienką, slip dress charakteryzuje śliski, połyskujący materiał, z którego jest wykonana. Zazwyczaj występuje w neutralnych kolorach, chociaż Victoria ze Spice Girls nosiła ją zarówno w fiolecie jak i i innych mocnych odcieniach, również z dodatkami koronki. Jednak królową slip dress na zawsze pozostanie modelka-symbol lat 90., czyli Kate Moss! To ona na jednej z imprez wystąpiła w srebrnej, zupełnie prześwitującej slip dress, wyznaczając tym samym trend, który dzisiaj znowu do nas wraca. A wraca między innymi za pośrednictwem najnowszej kolekcji Calvin Klein, w której tego typu sukienka była bohaterem numer jeden. Slip dress łączymy z wiązanymi sandałami oraz długim męskim żakietem.

Moda lata 90Moda lata 90 Calvin Klein / Kate Moss / Stylizacja z sukienką "slip dress" i męskim żakietem Calvin Klein - Pinterest / Kate Moss www.dreamclothing.world / Stylizacja z sukienką "slip dress" i męskim żakietem

A oto inne części garderoby w stylu lat 90., które pomogą Ci stworzyć podobne stylizacje:

Więcej ubrań w stylu lat 90. znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.