Małe torby podróżne jako bagaż podręczny do samolotu

Redakcja
11.04.2018 14:21
Torba podróżna

Torba podróżna (Unsplash)

Wybierasz się w podróż samolotem? Mamy dla ciebie propozycje toreb podróżnych idealnie mieszczących się w kabinowych schowkach.

Jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym

Na krótkie wakacje czy weekendowy wyjazd służbowy nie potrzebujesz 30 kg bagażu. Spokojnie wystarczy bagaż podręczny o wadze 8 -12 kg (pamiętaj, że maksymalna waga bagażu podręcznego jest ustalana indywidualnie przez każdą linię lotniczą). Atutem lotu bez bagażu rejestrowanego są krótsze formalności na lotnisku - jeśli odprawimy się online, przechodzimy jedynie przez bramki bezpieczeństwa. Możemy pojawić się na lotnisku nieco później, a po przylocie nie czekamy na odbiór naszej torby podróżnej.

Torba podróżnaTorba podróżna Pixabay

Jaką torbę podróżną wybrać?

Wszystko zależy od tego, co lubisz i co chcesz zapakować. Jeśli zamierzasz zabrać ze sobą laptop czy tablet, możesz potrzebować torby ze specjalnie wyściełaną komorą. Nie lubisz przechowywać razem butów i ubrań? Wybierz torbę z komorą na obuwie. Najpopularniejszy ekwipunek podróżny to usztywniane małe walizki, torby sportowe oraz plecaki. Na rynku jest wiele modeli toreb ze stelażem, kółkami i wyciąganą rączką - są wygodniejsze w użytkowaniu, ale cięższe i mniej poręczne od zwykłych toreb.

O czym warto pamiętać przed podróżą?

Przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcjami, które dostaliśmy wraz z biletem lotniczym. Należy sprawdzić dopuszczalne wymiary oraz wagę bagażu podręcznego oraz upewnić się, że przybędziemy wystarczająco wcześnie na lotnisko (zazwyczaj trzeba być minimum 40 minut przed lotem).

Trzeba pamiętać, że w torbie nie możesz przewozić niektórych produktów, na przykład płynów powyżej 100 ml (perfum, kosmetyków), leków bez wyraźnego wskazania lekarza, napojów (możesz kupić je po przejściu przez odprawę bezpieczeństwa) czy ostrych narzędzi (pęseta do regulacji brwi, nożyczki czy pilnik do paznokci). W niektórych krajach jest także zakaz wnoszenia na pokład samolotu owoców i warzyw. Nie bój się, jeśli pracownik lotniska poprosi cię o rozpięcie walizki i sprawdzenia jej zawartości - kontrole są uzasadnione i służą zapewnieniu bezpieczeństwa.

Więcej o: