Jak się ubrać na rolki?

Roksana Krawczyk
10.04.2018 16:30
Rolki

Rolki (Materiały prasowe)

Frajda, jaką sprawia jeżdżenie na rolkach będzie jeszcze większa, gdy dobierzesz odpowiedni strój. To on odpowiada za to, czy podczas jazdy czujesz się dobrze i komfortowo.

RolkiRolki Materiały prasowe/www.shutterstock.com

Zanim przejdziemy do samych ubrań, przypominamy: zanim założysz rolki, musisz wcześniej wyposażyć się w kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Te akcesoria uchronią nas przed kontuzjami i otarciami. 

Jak się ubrać na rolki?

Sklepy sportowe oferują szeroką gamę ubrań o różnych fasonach i krojach ubrań, które świetnie sprawdzą się na rolki - jest w czym wybierać! Ubrania na rolki powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać nam pełną swobodę ruchów. Najlepiej sprawdzą się dopasowane koszulki oraz nieco luźniejsze spodnie. Zamiast zwykłego stanika lepiej zdecydować się na biustonosz sportowy.

Bardzo ważny jest materiał, z jakiego zostały wykonane ubrania. Warto postawić na bawełnę bądź tkaniny termoaktywne. Umożliwiają one swobodny dostęp powietrza, dzięki czemu odprowadzają pot. Jeśli chcemy pojeździć na rolkach w chłodniejsze dni, warto pomyśleć o bluzie z kapturem lub kurtce. 

Więcej o: