Hygge - czyli jak być szczęśliwym

Roksana Krawczyk
15.01.2018 16:00
Hygge

Hygge (unsplash.com)

Hygge to duńska sztuka bycia szczęśliwym, łapania radości z każdej wolnej chwili i umiejętność cieszenia się z niewielkich rzeczy. Jak osiągnąć taki stan? Podpowiadamy!
 

Jak praktykować duńską filozofię szczęścia? 

Do Polski filozofia ta zawitała niedawno, a to za sprawą książek (poradników) mówiących o tym, jak cieszyć się każdym momentem swojego życia. Wiele blogerek czerpie z niej inspiracje i stara się ją wcielić na co dzień, wprowadzając do swoich wnętrz ładne i funkcjonalne przedmioty, takie jak świeczki czy nawilżacze powietrza. Chodzi o to, aby w pomieszczeniu, w którym przebywamy, stworzyć klimat i poczuć się  komfortowo. 

 

Według książki Meika Wikinga "Hygge. Klucz do szczęścia" komfort psychiczny najłatwiej osiągnąć w zaciszu domowym. Liczy się nie tylko otoczenie, w którym przebywamy, ale również to, co mamy na sobie. Najlepiej sprawdzą się piżamy i szlafroki wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny. Wiele marek proponuje nam ubrania typu homewear. Ciepła kąpiel, szlafrok i futrzane kapcie - czego chcieć więcej? 

Hygge w twoim domu - duński klucz do szczęścia

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • exsero

  Oceniono 8 razy 8

  "Hygge - czyli jak być szczęśliwym" - nie oglądać polityków (żadnych!), nie słuchać celebrytów, WAG omijać szerokim łukiem, nie spotykać się z chamami i żyć w ciepłym klimacie. To mi wystarczy.

 • jami88

  Oceniono 1 raz 1

  Szczęście zależy głownie od tego, co ma się w sobie - a nie na zewnątrz.
  Można sobie pokupować wszystkie reklamowane powyżej rzeczy - i tyż nic...

 • magdarysz

  0

  Chcesz być szczęśliwym? Odnajdź w swoim życiu sens. Prawdziwa radość życia daje tylko drugi człowiek i szczera, pełna.milosci relacja z nim. Żadne rzeczy tego nie zastąpią. Możesz kupić cały katalog, jeździć na zagraniczne wakacje, mieć więcej pieniędzy od sąsiada, większy dom i więcej samochodów. W momencie śmierci jedyne co masz to miłość. Nic innego się nie liczy i tylko to zabierzesz ze sobą. Cały świat materialny zostanie. Warto tak o niego zabiegać????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX