Przepis na udaną rozmowę kwalifikacyjną? - dress code to wisienka na torcie!

Beata Aduckiewicz
Rozmowa kwalifikacyjna to niewątpliwie stresujące wydarzenie. Oprócz profesjonalnego przygotowania pomóc ci może także i odpowiednia stylizacja. Jak się ubrać, aby zrobić dobre wrażenie? Podpowiadamy!

Jeśli byłaś już na rozmowie o pracę , z pewnością wiesz już, że jest to sytuacja wymagająca wielkiej odporności na stres oraz odpowiedniego przygotowania. Do rozmowy kwalifikacyjnej musisz przygotować się pod wieloma względami. Przede wszystkim zadbaj o uzupełnienie wiedzy na temat miejsca pracy, o które się ubiegasz. Sporządź też listę swoich mocnych stron oraz prezentację swoich zainteresowań. Pamiętaj też, że podczas rozmowy o pracę liczy się także dress code . Nie możesz przecież pokazać się przyszłemu szefowi w szortach i zwykłym T-shirtcie, szczególnie jeśli masz zamiar pracować w biurze. Dziś więc postanowiłam stworzyć kilka modnych stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną , które pomogą ci zrobić dobre wrażenie.

Bordowa koszula i szara spódnica

Rozmowa kwalifikacyjna - koszula i spódnica / kolaż: mat. partneraRozmowa kwalifikacyjna - koszula i spódnica / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - koszula i spódnica / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - koszula i spódnica / kolaż: mat. partnera

Pierwsza stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną wykorzystuje elegancką koszulę, ale w niestandardowym, bordowym kolorze. Połączyłam ją z szarą spódnicą ołówkową. Pamiętaj, że jeżeli chodzi o długość, to musi ona sięgać nie wyżej niż lekko ponad kolano, ale najlepsza będzie długość midi. Do tego wybrałam czarne czółenka oraz prostą, czerwoną torebkę. Całość możesz uzupełnić za pomocą złotej biżuterii, która doda elegancji.

Cygaretki i pastelowy żakiet

Rozmowa kwalifikacyjna - cygaretki i żakiet / kolaż: mat. partneraRozmowa kwalifikacyjna - cygaretki i żakiet / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - cygaretki i żakiet / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - cygaretki i żakiet / kolaż: mat. partnera

Najczęstszym elementem stylizacji do biura są spodnie cygaretki, którą wyglądają bardzo elegancko i modelują sylwetkę. W drugim zestawieniu wykorzystałam więc czarne cygaretki i połączyłam je z żakietem w kolorze jasnego różu. Pod żakiet proponuję założyć białą, elegancką bluzkę. Nie musi to być koszula. Uzupełnieniem takiej stylizacji mogą być czółenka w kolorze nude, czarna klasyczna torebka oraz srebrna biżuteria.

Sukienka i żakiet w paski

Rozmowa kwalifikacyjna - sukienka i żakiet / kolaż: mat. partneraRozmowa kwalifikacyjna - sukienka i żakiet / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - sukienka i żakiet / kolaż: mat. partnera Rozmowa kwalifikacyjna - sukienka i żakiet / kolaż: mat. partnera

W ostatniej stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną zdecydowałam się na jasnobeżową sukienkę, którą połączyłam z żakietem w biało-niebieskie paski. Do tego wybrałam granatowe czółenka z zamszu oraz szarą torebkę kuferek. Całość uzupełniłam srebrną biżuterią. Taka stylizacja będzie idealna dla fanek klasycznej elegancji.

Zobacz jeszcze inne ubrania idealne na rozmowę kwalifikacyjną . Znajdziesz je w sklepie Avanti24.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.