Co z koronkami jesienią? Nasze porady

Ewelina Kołodziej
17.10.2016 15:00
kolaż Avanti24

kolaż Avanti24 (kolaż Avanti24)

Myślicie, że zostały wyparte przez pozostałe trendy tego sezonu? Nic podobnego! Koronki będą przewijać się w naszych stylizacjach w sposób bardzo subtelny, ale jednocześnie jasno zaznaczą swoją pozycję. Jak zawsze - będzie bardzo mocna.

Grube dzianiny, ciepłe swetry i nastawienie na szczelne opatulanie nie dało rady wyprzeć na dobre koronek z naszych stylizacji. Mimo iż kojarzą nam się głównie z outfitami letnimi lub wieczorowymi, to znalazły swoje miejsce także pośród typowo jesiennych materiałów. Jak się okazuje z odrobiną wyobraźni jesteśmy w stanie przemycić ulubioną sukienkę z koronki upolowaną na sezonowych wyprzedażach. Jak? Czytajcie do samego końca!

Sukienki i spódnice

kolaż Avanti24kolaż Avanti24 kolaż Avanti24 kolaż Avanti24

Jakie modele wybieramy? Celujemy w grubsze koronki, mogą to być również sukienki materiałowe wykończone koronkami. Lepiej wypadają także modele z długimi rękawami, a co do samego fasonu - w tym sezonie wypada wypróbować spódnice lub sukienki łączące koronki i...plisy! Nie tylko sprawiają oryginalne wrażenie, ale dodatkowo wysmuklają sylwetkę, zwłaszcza, jeśli wybierzemy długość za kolano z mocno zaznaczoną talią.

Z jednej strony do koronkowych sukienek i spódnic możemy założyć długie kardigany , ale mamy jeszcze ciekawsze rozwiązanie. Wybieramy dłuższe swetry , które jednocześnie obniżają talię (podobne zabiegi stosowałyśmy w sezonie przejściowym z bluzami i spódnicami).

Koronkowe bluzki

kolaż Avanti24kolaż Avanti24 kolaż Avanti24 kolaż Avanti24

Na co powinnyśmy zwrócić uwagę wybierając koronkową bluzkę? Stawiamy na bufiaste rękawy, seksowne prześwity, stójki i oversizowe mankiety. Skąd taki zwrot od seksownych, dopasowanych bluzek? Inspiracje stylem wiktoriańskim mocno udzieliły się projektantom w tym sezonie, a sieciówki nie omieszkały podłapać trendów z wybiegów. Jesteśmy zdecydowanie na tak!

Zoom na detal

kolaż Avanti24kolaż Avanti24 kolaż Avanti24 kolaż Avanti24

Na co powinnyśmy zwracać szczególną uwagę przy wyborze koronkowych ubrań, skoro nie są one w tym sezonie dominującym elementem? Nie pierwszy raz diabeł tkwi w szczegółach. Szalenie efektownie wyglądają koronkowe wstawki w transparentnych materiałach, koronkowe falbanki i stójki oraz biżuteria, a dokładnie - chokery . Ciekawym rozwiązaniem dla casualowych ubrań są koronkowe dekolty czy wstawki na ramionach. Nie możemy zapomnieć o najbardziej zmysłowym elemencie - biustonosze z koronkowymi ramiączkami , które subtelnie wystają spod mocno dekoltowanych swetrów, będąc tym samym już nie tylko bielizną, a integralną częścią stylizacji.

Przekonały Cię nasze koronkowe porady? Zobacz jakie inspiracje czekają na Ciebie w sklepie Avanti24.

Więcej o: