Wróć na zwycięski szlak! Te biegówki są teraz w przecenie

Jakub Góralczuk
05.07.2022 16:48
Buty New Balance

Buty New Balance (fot. Shutterstock)

Już od dłuższego czasu rozmyślasz nad rozpoczęciem przygody z biegami? A może chciałbyś powrócić do aktywności, ale brak ci motywacji? Może więc zachęcą cię nowe buty... Zerknij na nasze propozycje butów biegowych. New Balance słynie ze świetnej jakości, a teraz trwa wyprzedaż! Sprawdź.

Buty trailoweButy trailowe fot. New Balance

Czym w ogóle jest trail? To rodzaj terenu (szlaku), po którym planujemy się przemieszczać - nierówny, zahaczający o przestrzeń leśną i polną. Wymaga butów uniwersalnych i jednocześnie bardzo wytrzymałych. Zwróć uwagę na masywny kształt - od razu zauważysz, że to obuwie do zadań specjalnych. Coraz częściej widzimy takie fasony również w modzie męskiej codziennej. Mnie wpadły w oko dwa modele: Shando i Fresh Foam Hierro 6. Ich szerokie bieżniki to gwarancja doskonałej przyczepności nawet na mokrym podłożu. Pierwszy jest też łatwy do fitowania. Włóż luźną bluzę wraz ze spodniami cargo i ciesz się wygodą w naprawdę miejskim wydaniu. W drugim modelu natomiast zastosowano system Vibram, stworzony specjalnie dla przewodników górskich.

Podłoże twarde

Najczęściej po takim właśnie biegamy. Twarda nawierzchnia w postaci asfaltu, kostki brukowej czy betonu to znaczne obciążenie dla naszych stawów. Dlatego tak ważne jest dobranie butów z odpowiednią do powierzchni podeszwą. Zwróć też uwagę, w jaki sposób stawiasz nogi. Stopa supinująca, neutralna czy nadpronująca? Wyjaśniając pokrótce - w zależności rodzaju największemu zużyciu ulegają kolejno: zewnętrzna część podeszwy, od części zewnętrznej pięty po duży palec u stopy oraz wewnętrzne okolice pięty. Upewnij się jak to wygląda u ciebie przed zakupem obuwia - w grę wchodzi twoje zdrowie. New Balance słynie z dopracowywania butów w najmniejszym calu. Flagowy model M1080 to wizytówka bostońskiej marki, w jedenastej już odsłonie tych butów. Poczuj moc odbicia dzięki systemowi Fresh Foam w podeszwie i miękkość dzięki wkładce Ortholite. Waga około 270 g sprawi, że nawet ich nie poczujesz! To pozycja dla najbardziej wymagających sportowców. Szukasz wymarzonych "biegówek"? Już teraz znajdziesz je w jeszcze lepszej cenie.

Buty biegoweButy biegowe fot. New Balance

Pozostałe buty biegowe New Balance

Amerykańska marka wychodzi naprzeciw wszystkim fanom biegania i oferuje ogromny wybór obuwia. Niezależnie od tego, gdzie planujesz się udać i jaką masz stopę, masz gwarancję dobrania odpowiedniego sprzętu do swoich potrzeb. A może szukasz butów jedynie na siłownię? Te modele również wspomogą cię w coraz lepszych wynikach! Sprawdź nasze propozycje. Wybór jest ogromny, a ceny zachęcające. 

Buty biegoweButy biegowe fot. New Balance